X در تلاش برای افزایش درآمد و حفظ کاربران خود است و حالا با فروش اکانت‌های استفاده نشده قصد دارد درآمدهای خود را باز هم افزایش دهد.

طبق ایمیل‌های فاش شده توسط فوربس، گروهی با نام Handle@ در حال ایجاد بخشی برای خرید نام‌های کاربری استفاده نشده توسط افرادی است که آن‌ها را ثبت کرده‌اند، بطوریکه قیمت آنها در برخی موارد به ۵۰۰۰۰ دلار می رسد.

فوربس گفته است که این ایمیل‌ها از طرف کارمندان X ارسال شده‌اند، اما به خاطر محافظت از ناشناس بودن دریافت‌کنندگان آن‌ها این ایمیل‌ها را منتشر نمی‌کند.

ایلان ماسک قبلا در اکتبر ۲۰۲۲ و چند روز پس از خرید توییتر گفته بود که به اکانت‌های استفاده نشده رسیدگی خواهد کرد. او در نوامبر ۲۰۲۲ گفت که می‌خواهد ماه آینده اکانت‌های استفاده نشده را آزاد کند. او سپس در دسامبر اعلام کرد که توییتر به زودی ۱.۵ میلیارد حساب کاربری را آزاد می کند.

در ماه می امسال نیز ماسک با انتشار توییتی گفت که حذف اکانت‌های که چندین سال فعالیتی نداشته‌اند را آغاز کرده است. این موضوع باعث شد تا برخی کاربران درخواست کنند این شرکت از حذف اکانت‌های غیرفعال مربوط به افراد متوفی خودداری کند.

گفتنی است فروش نام‌های کاربری، قبل از خرید توییتر توسط ماسک برخلاف شرایط خدمات این پلتفرم بود. اما حالا می‌بینیم که این اتفاق در زمان مدیریت ماسک در حال اتفاق افتادن است.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/265354/x-is-reportedly-selling-usernames-and-handles-for-50000/