هدفون، هدست، هندزفری

هدفون، هدست، هندزفری , ایرفون

هدفون، هدست، هندزفری , ایرفون این روزها به یکی از همراهان روزمره ما تبدیل شده است، به طوری که اغلب بدون آن ها احساس سردرگمی می کنیم. همچنین نقش آنها در سرگرم کردن مردم با پخش موسیقی و همچنین ارتقای سطح مطالعه و دانش با گوش دادن به کتاب های صوتی و مقالات علمی را نباید در طول روز نادیده گرفت. هدفون، هدست، هندزفری , ایرفون با کمی تفاوت عملکرد نسبتا مشابهی دارند، به عنوان مثال نحوه استفاده از هدفون فقط از طریق بلوتوث و سیمی است و بالعکس، هدفون از طریق کابل و پورت USB قابل اتصال است. یک تعریف ساده تر این است که هندزفری نوعی هدست کوچکتر است که داخل گوش قرار می گیرد.

انواع هدفون

با توجه به تقاضای خوب و محبوبیت هدفون، در سال های اخیر انواع مختلفی از هدفون به بازار عرضه شده است. شاید جامع ترین تقسیم بندی برای انواع هدفون و ایرفون این باشد که آنها را به دو گروه بی سیم یا بی سیم تقسیم کنیم که با بلوتوث کار می کنند و هدفون های معمولی سیمی هستند. علاوه بر این، محبوب ترین هدفون در بازار هدفون های بی سیم و هدفون های بلوتوث هستند. به نظر می رسد این نوع هدست برای افرادی که فقط به پخش موسیقی اهمیت نمی دهند راحت تر باشد. هدفون در گوشی، دور گوشی و روی گوشی از دیگر انواع هدفون است که از نظر نوع کاربری و ظاهر نامگذاری شده است.

هدفون داخل گوش: هدفون یا ایرفون داخل گوشی همان هدفون کوچکی است که در وسایل شخصی اکثر افراد یافت می شود. این هدفون مستقیماً در داخل گوش کار می کند، به همین دلیل است که ما موسیقی یا هر چیز دیگری را تا حد امکان نزدیک می شنویم. همچنین به دلیل فاصله بسیار نزدیک با پرده گوش، از ورود هر گونه صدا یا صدای دیگری به گوش ما جلوگیری می کنند. مهم ترین نکته ای که در انتخاب این هدفون باید به آن توجه کنید این است که متناسب با گوش شما باشد. این تاثیر زیادی بر کیفیت شنوایی شما دارد. یکی از نمونه های جذاب هدفون های داخل گوشی، مدل عروسکی آن است که این روزها بسیار محبوب به نظر می رسد. این مدل هدفون کاربردهای زیادی در محیط های ورزشی دارد. ورزشکاران نیز علاقه زیادی به استفاده از این هدفون دارند.
هدفون های اطراف گوشی: هدفون های اطراف گوشی کل گوش را می پوشانند. به همین دلیل سطح صدای بالاتری به گوش ما می رسد در حالی که صدای محیط شنیده نخواهد شد.
هدفون داخل گوش: به اصطلاح هدفون روی گوش خارجی قرار می گیرد. این مدل از هدست ها بزرگتر از هدفون و کوچکتر از هدفون دور گوشی هستند. هدفون روی گوشی احتمالا بهترین گزینه برای افرادی است که در حال حرکت هستند. مهمترین دلیل آن کیفیت صدای عالی و حمل و نقل آسان آن است ضمن اینکه آسیب کمتری به سیستم شنوایی وارد خواهد شد. اکثر افراد از این مدل هدفون مخصوصا نوع ضدآب آن استفاده می کنند.
هدست بلندگو: جدیدترین نوع هدست، مدل اسپیکر با رم و فلش مموری است، ضمن اینکه اکثر مدل های این نوع هدست قابلیت بلوتوث نیز دارند. اگر یک مدل استودیویی از این هدفون تهیه کنید، صدای آنها دقیقاً شبیه به بلندگوهای حرفه ای است، به همان اندازه واضح و قدرتمند.
هدفون خلبانی: انواع دیگری از هدفون ها هستند که فقط برای ارتباط در پرواز و با خلبان در نظر گرفته شده اند. تفاوت اصلی صرف نظر از کیفیت خاص میکروفون متفاوت و تخصصی است.
هدفون استودیویی: حرفه ای ترین مدل هدفون، هدفون استودیویی نام دارد. این هدفون برای حرفه ای های موسیقی در نظر گرفته شده است. میزان بیس تولید شده در این مدل هدفون محبوب ترین قسمت هدفون استودیویی برای کاربران است.

ویژگی های خوب هدست

ایجاد یک تجربه کاربری راحت مهمترین ویژگی در وهله اول است. چه بخواهید فقط از هدفون، هدست، هندزفری, ایرفون برای تماس تلفنی استفاده کنید یا از هدفون برای گوش دادن به موسیقی استفاده کنید، در هر صورت باید احساس راحتی کنید.

سعی کنید هدفون، هدست، هندزفری , ایرفون خود را از برندهای معتبر تهیه کنید. کیفیت و جنس هدفون فوق العاده است. زیرا هدفون مستقیماً با پرده گوش شما سروکار دارد. خرید از برندهای معتبر تضمینی برای محافظت از گوش شماست.

ابعاد متناسب یکی دیگر از نکات مهم در خرید و فروش هدفون است. اگر قصد خرید ایرفون را دارید، باید به راحتی داخل گوش شما جا شود، اما نه به راحتی.

.