لیندا یاکارینو Linda Yaccarino مدیرعامل X در مصاحبه‌ای تأکید کرد تماس تصویری به‌زودی در دسترس کابران این پلتفرم قرار خواهد گرفت. X (همان توییتر قدیم) از زمانی که توسط ایلان ماسک خریداری شده شاهد تغییرات بسیار زیاد و مهمی بوده است که همراه آن ویژگی‌های جدیدی نیز به آن اضافه شده است. یکی از این ویژگی‌های جدید که به‌زودی در دسترس قرار خواهد گرفت توانایی برقراری تماس تصویری از طریق پیام مستقیم Direct Messages خواهد بود.

این ویژگی از طریق لیندا یاکارینو، مدیرعامل X در طی مصاحبه‌ای با CNBC درمورد ضرورت تغیر نام تجاری از توییتر به X رونمایی شد. بنا بر صحبت‌های مدیرعامل، این برند تجاری پس از تصاحب توسط ماسک، شاهد چندین ارتقا از جمله ویدئو های طولانی‌تر، مقاله‌ها و اضافه‌شدن گزینه‌ای برای مشترک‌شدن در محتوی نویسندگان موردعلاقه خودتان و موارد دیگر بوده است. در ادامه و با تأکید بر ویژگی جدید تماس ویدئویی، یاکارینو اضافه کرده است که مخاطبان X به‌زودی می‌توانند بدون نیاز به داشتن شماره‌تلفن مخاطب خود در این پلتفرم با آنها تماس ویدئویی بگیرند.

اندرو کانوِی Andrea Conway طراحی که هم اکنون در X مشغول به کار است از مدتی قبل و در پیامی که در ماه گذشته به اشتراک گذاشته بود به این نکته تأکید کرده بود که به‌زودی می‌توانیم از ظرفیت تماس‌های ویدئویی و صوتی در این پلتفرم استفاده کنیم. او همچنین با به اشتراک گذاشتن تصویری از این قابلیت جدید X به ما نشان داد که چه انتظاری باید از رابط گرافیکی این ویژگی در آینده داشته باشیم. در تصویر به اشتراک گذاشته شده، گزینه DM (پیام مستقیم) در گوشه بالا سمت راست قابل مشاهده است.

شما با لمس‌کردن این گزینه می‌توانید از طریق پیام مستقیم با دیگر کاربران به‌صورت صوتی یا تصویری ارتباط برقرار کنید. اطلاعات دیگر، از شباهت رابط گرافیکیِ تماس ویدئویی X با دیگر برنامه‌های پیام‌رسان می‌گوید. هم چنین کانوِی در سری پست‌های مربوط با این ویژگی، اطمینان داده بود که کاربران می‌توانند با انجام تنظیماتی دلخواه اقدامی انجام دهند تا کاربران دیگر نتوانند با آنها در پیام مستقیم تماس ویدئویی برقرار کنند.

مانند برخی دیگر از برنامه‌های پیام‌رسان، کاربران X مادامی که در پلتفرم همدیگر را می‌شناسند و احتمالاً با یکدیگر در تماس بوده‌اند برای برقرار کردن تماس به ایمیل یا شماره تماسِ دیگری نیازی ندارند. احتمالاً با نزدیک‌شدن به زمان اضافه‌شدن این ویژگیِ هیجان‌انگیز شاهد اطلاعات بیشتری نیز خواهیم بود.

منبع: androidcentral.com

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/258037/x-video-call-support-coming/