اپل اعلام کرد که watchOS 10 از ۲۷ شهریور (۱۸ سپتامبر) قابل دسترس خواهد بود. این به‌روزرسانی ظاهرا بزرگ‌ترین آپدیت watchOS از زمانی که معرفی اپل واچ است.

اپل همچنین گفته است که اپل واچ سری ۹، دستورات سیری را روی دستگاه پردازش خواهند کرد. پردازش روی دستگاه به حفظ حریم خصوصی کاربران کمک خواهد کرد و آن‌ها می‌توانند سوالات مربوط به سلامت شخصی و تناسب اندام خود را از اپلیکیشن Health بپرسند.

ساعت جدید اپل مجهز به تراشه نسل دوم فوق پهن باند (UWB) است که می‌تواند تشخیص دهد هوم پاد در نزدیکی شما قرار دارد و اگر به فاصله چهار متری آن رسیدید، ساعت شما Now Playing را اجرا خواهد کرد تا بتوانید آن را کنترل کنید. اپل همچنین یک قابلیت دوبار ضربه زدن ارائه کرده که می‌تواند کارهایی مانند پاسخ به تماس‌ها یا نمایش ویجت Smart Stack را انجام دهد.

شما همچنین می‌توانید از صفحه ساعت در بین ویجت‌ها پیمایش کنید. همه ویجت‌ها قابل تنظیم هستند و ویجت Smart Stack از یادگیری ماشین برای دانستن اینکه کدام ویجت‌ها در طول روز برای شما مهم هستند استفاده می‌کند. WatchOS 10، ساعت اپل واچ را برای شما تبدیل به یک آیفون کوچک خواهد کرد.

اپل همچنین کارهایی را دکمه کناری انجام می‌دهد را تغییر داده است و شما با یک بار فشار دادن آن می‌توانید به مرکز کنترل بروید و با دوبار فشار دادن آن برای پرداخت‌های NFC به کیف پول اپل هدایت می‌شوید.

سایر تغییرات WatchOS 10 شامل واچ‌فیس‌های جدید نایک و هرمس و همچنین واچ‌فیس اولترا برای اپل واچ اولترا می‌شود.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/261048/apples-watchos-10-is-coming-september-18th/