آیفون ۱۵ پرو مکس دیروز معرفی شد و تنها مدلی است که امسال افزایش قیمت ۱۰۰ دلاری داشته است. قیمت سه مدل دیگر بدون تغییر باقی مانده است. در ازای این افزایش قیمت، خردیدان نسخه ۲۵۶ گیگابایتی آیفون ۱۵ پرو مکس، به دوربین زوم پریسکوپ و بدنه تیتانیومی دسترسی خواهند داشت. با توجه به این ارتقاها، شرکت تحقیقاتی TrendForce معتقد است که این گوشی قیمت منطقی دارد.

قیمت آیفون ۱۵ پرو مکس از ۱۱۹۹ دلار و قیمت آیفون ۱۵ پرو با حافظه ۱۲۸ گیگابایت از ۹۹۹ دلار شروع می شود که همان قیمت سال گذشته است. شایعاتی درباره افزایش قیمت ۲۰۰ دلاری وجود داشت، اما اپل موفق شده فقط قیمت آیفون ۱۵ پرو مکس را افزایش دهد.

TrendForce گفته است که انتظار می‌رود حدود ۸۰ میلیون دستگاه آیفون ۱۵ در سال جاری میلادی عرضه شود که ۶۰ درصد آن‌ها مربوط به مدل های پرو خواهد بود. هرچند این تعداد عدد مناسبی است، اما TrendForce هشدار داده که افزایش نرخ دلار ممکن است بر تصمیم خریداران خارجی، به ویژه در چین که تا ۲۵ درصد بازار آیفون را تشکیل میدهد، تأثیر بگذارد.

آیفون ۱۵ پرو مکس علاوه بر داشتن حافظه داخلی دو برابر و استفاده از زوم اپتیکال ۵ برابر، از تراشه ۳ نانومتری A17 Pro در کنار ۸ گیگابایت رم، دوربین‌های ارتقایافته، بدنه تیتانیوم، وای فای ۶E بهره می‌برد. درگاه USB-C آن نیز دارای توان انتقال ۱۰ گیگابیت بر ثانیه است. همه این ارتقاها تاحدودی افزایش قیمت ۱۰۰ دلاری را توجیه می‌کنند.

منبع: wccftech

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/261120/trendforce-believes-iphone-15-pro-max-pricing-seems-reasonable/