یک نظرسنجی جدید که بیش از ۲۰۰۰ نفر در آن شرکت داشتند، نشان می‌دهد که Max که قبلا سریال‌های محبوبی مانند House of the Dragon، The Last of Us، و Our Flag Means Death را نمایش داده دارای بیشترین رضایت بیننده در بین پلتفرم‌‌های استریم است. Hulu در رده دوم قرار گرفته و پس از آن دیزنی پلاس، اپل تی‌وی پلاس، پارامونت پلاس، نتفلیکس، پرایم ویدیو و Peacock قرار گرفتند.

این داده‌ها را Whip Media منتشر کرده است و نشان می‌دهد که Max با وجود اینکه برای دو سال متوالی در رتبه اول قرار داشته توانسته این جایگاه را همچنان حفظ کند. البته این سرویس در مقایسه با سایر سرویس‌های استریم، از نظر رضایت کلی کاربران با کاهش مواجه شده است. نتفلیکس نیز به روند نزولی خود ادامه داده است و از رتبه دوم در سال ۲۰۲۱ و رتبه چهارم در سال ۲۰۲۲ به رده ششم در سال جاری افت کرده است. این سرویس همچنین از ۴۱ درصدی که کاربران آن را به عنوان پلتفرم ضروری خود در سال ۲۰۲۱ انتخاب کرده بودند، به ۲۷ درصد در سال جاری رسیده است.

در کل، داده‌های Whip Media نشان می‌دهند که سرویس‌های استریم متوسط در بخش تنوع محتوا، تجربه کاربری و هدفگذاری مخاطبان عملکرد خوبی داشتند. همچنین ۳۷ درصد شرکت‌کنندگان در نظر سنجی گفتند که به سرویس‌های استریم رایگان با تبلیغات (FAST) روی آورده‌اند. این اتفاق با توجه به افزایش نرخ سرویس‌های استریممنطقی به نطر می‌رسد.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/263022/new-survey-ranks-max-as-most-satisfactory-streaming-service/