اپل قصد دارد به‌زودی نسخه بتا ۵ سیستم عامل iOS 16 را برای توسعه‌دهندگان عرضه کند و به نظر می‌رسد این نسخه دارای قابلیت‌های جدیدی است. 

یکی از قابلیت‌های این نسخه امکان نمایش درصد شارژ باتری در نوار وضعیت آیفون است. به این ترتیب، شما دیگر مجبور نخواهید بود به مرکز کنترل برای مشاهده درصد شارژ باتری گوشی خود مراجعه کنید. 

همانطور که می‌دانید تاکنون امکان نمایش درصد شارژ باتری در نوار وضعیت گوشی‌های آیفون به‌خاطر فضایی که ناچ بالای نمایشگر اشغال می‌کرد وجود نداشت، حالا در طراحی جدید قرار است درصد شارژ باتری، در داخل آیکون باتری نمایش داده شود. ضمن اینکه رنگ این آیکون با توجه به وضعیت‌های مختلف شارژ تغییر خواهد کرد.

اگر این قابلیت بتواند با موفقیت مراحل تست را پشت‌سر بگذارد اناظار می‌رود که اواخر امسال در نسخه نهایی iOS 16  عرضه شود.‌ شما همچنین امکان غیرفعال کردن این قابلیت را از بخش تنظیمات گوشی خواهید داشت. 

در هر حال، باید منتظر بمانیم و ببینیم اپل چه قابلیت‌هری دیگری به iOS 16 اضافه می‌کند. نظر شما درباره قابلیت نمایش درصد شارژ باتری آیفون چیست؟ دیدگاه‌های خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. 

منبع: Wccftechاتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/229486/ios-16-will-finally-bring-battery-percentage-in-iphone-status-bar-but-not-all-models-will-support-it/