IBM از کارمندان خود خواسته است تا در محل کار خود حضور پیدا کنند. طبق دستورالعمل جدید این شرکت، از هفته آینده کارمندانی که در ۵۰ مایلی دفتر IBM زندگی می کنند باید حداقل سه روز در هفته در محل کار حاضر شوند. با این حال، به نظر می رسد که این بخش‌نامه در نهایت برای همه کارکنان IBM اعمال خواهد شد.

به گزارش The Register، کریم یوسف و دینش نیرمال از معاونان ارشد IBM با ارسال یک ایمیل داخلی از کارمندان خواسته‌اند تا چند روز در هفته به محل کار خود بیایند و انعطاف‌پذیری کار از راه دور و حضور اداری را حفظ کنند.

کسانی که در فاصله بیش از ۵۰ مایل دفتر IBM زندگی می‌کنند، از این دستورالعمل معاف است. معاونان ارشد IBM گفته‌اند «برای رسیذن به اهداف مشترک‌مان لازم است که کارکنان زمان بیشتری در محل کار خود حضور داشته باشند. در حال حاضر، از هر ۴ نفر ۱ نفر سه روز در هفته در محل کار خود حاضر می‌شود. تا ماه اکتبر، ما می‌خواهیم این تعداد به ۳ در ۴ برسد.»

گفتنی است اکثر شرکت‌ها برای بازگرداندن کارکنان خود به محل کارشان بعد از پایان همه‌گیری کرونا جدی هستند. اندی جاسی مدیرعامل آمازون اخیرا به کارکنانی که نمی‌خواهند برگردند گفته بود که برای آن‌ها جایی در شرکت نخواهد بود.

اخیرا یک نظرسنجی نشان می‌دهد که از هر ۱۰ کارمند ۸ نفر از بازگشت به محل کار خود راضی نیستند و اگر امکانش بود دوست داشند کارها را از راه دور انجام دهند.

منبع: techspot

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/260877/ibm-software-mandates-in-office-work-for-employees-living-within-50-miles/