پلیس فدرال آمریکا (FBI) گفته است که گروه هکری لازاروس (Lazarus) قصد دارد تا ۴۱ میلیون دلار بیت کوین را در بازار نقد کند.

بر اساس هشدار FBI ظاهرا بیت کوین‌های سرقتی در سال گذشته به کیف پول‌های مختلف منتقل شده است. در این هشدار آمده است: «FBI توانسته بیت کوین‌های را که توسط گروه‌های وابسته به TraderTraitor سرقت شده بود ردیابی کند. ما معتقدیم که کره شمالی در تلاش است تا این بیت‌کوین‌ها به ارزش بیش از ۴۰ میلیون دلار را نقد کند.»

FBI از پلتفرم‌های معاملات رمز ارز خواسته است تا هنگام خرید بیت‌کوین‌ مراقب باشند و داده‌های بلاک چین آن‌ها را قبل از خرید بررسی کنند تا مطمئن شوند مشکلی وجود ندارد.

پلیس فدرال گفته است: «ما همچنان به مقابله با کره شمالی در زمینه انجام کارهای غیرقانونی از جمله جرایم سایبری و سرقت رمز ارز ادامه خواهیم داد.»

گروه لازاروس یکی از خطرناکترین گروه های هکری دنیاست که تاکنون توانسته صدها میلیون دلار ارز دیجیتال سرقت کند. گفته می‌شود این گروه تحت حمایت دولت کره شمالی قرار دارد.

این گروه ظاهرا با نزدیک شدن به توسعه دهندگان رمزارز در لینکدین توانسته بدافزاری را منتشر کند که به تیم لازاروس اجازه داده تا به شبکه‌های مختلف نفوذ کنند و اقدام به سرقت پول نمایند. برخی کارشناسان فکر می‌کنند که این پول‌ها صرف برنامه تسلیحاتی کره شمالی می‌شود.

منبع: Techradar

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/259314/fbi-north-korean-lazarus-hackers-could-be-about-to-cash-in-millions-of-stolen-bitcoin/