در حال حاضر، فناوری شارژ بی‌سیم برای برخی از دستگاه‌های الکترونیکی مثل گوشی‌های هوشمند ارائه شده است، اما حالا به نظر می‌رسد شرکت Dell قصد دارد این فناوری را برای لپ‌تاپ‌های خود ارائه کند. 

طبق پتنتی که این شرکت اخیرا به ثبت رسانده است فناوری شارژ بی‌سیم از طریق یک وسیله‌ جانبی که به لپ‌تاپ وصل خواهد شد امکان‌پذیر خواهد شد. همانطور که در تصاویر مشاهده می‌کنید این وسیله جانبی با استفاده از آهنربا به قسمت پایین کیبورد خواهد چسبید و امکان شارژ بی‌سیم بین لپ‌تاپ و یک دستگاه دیگر را فراهم خواهد کرد. 

اپل نیز اخیرا پتنتی را برای ارائه شارژ بی‌سیم در لپ‌تاپ‌ها به ثبت رسانده که تقریبا مشابه پتنت Dell است اما در آن هیچ‌ وسیله جانبی روی لپ‌تاپ وجود نخواهد داشت و تمام تجهیزات شارژ بی‌سیم به داخل دستگاه منتقل خواهند شد.  

تقاوت دیگری که بین فناوری شارژ بی‌سیم اپل و Dell وجود خواهد داشت این خواهد بود که مال اپل حتی در حالتی که لپ‌تاپ خاموش است قادر به شارژ دستگاه دیگر خواهد بود اما مال Dell چنین قابلیتی نخواهد داشت. با این حال، به نظر می‌رسد که فناوری Dell ارزان‌تر از تکنولوژی اپل خواهد بود. 

شرکت‌های دیگر نیز در حال کار روی فناوری شارژ بی‌سیم برای لپ‌تاپ‌ها هستند و باید منتظر بمانیم و ببینیم چه پیشرفت‌هایی در این زمینه رخ خواهد داد. 

منبع: Techspotاتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/228977/dell-is-testing-reverse-wireless-charging-on-laptops-patent-shows/