گوگل فناوری هوش مصنوعی را تاکنون با اکثر محصولات خود مثل اسیستنت و میت ادغام کرده است. چت بات ChatGPT اخیرا برای iOS منتشر شده بود و حالا OpenAI قبل از عرضه نسخه اندرویدی آن اقدام به پیش ثبت نام آن کرده است.

نسخه اندرویدی ChatGPT مانند نسخه iOS رایگان خواهد بود. ChatGPT در مقایسه با پلتفرم‌های دیگر مثل Bard قابلیت‌های بهتری دارد و انتظار می‌رود نسخه اندرویدی آن تجربه خوبی را در اختیارا کاربران موبایلی قرار دهد.

چت بات ChatGPT هرچند در مسابقه هوش مصنوعی پیشتاز است اما ظاهرا در حال از دست دادن محبوبیت خود است. طبق جدیدترین گزارش SimilarWeb، ترافیک سایت ChatGPT نسبت به ماه گذشته حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است، از طرفی، میزان دانلودهای اپلیکیشن iOS آن نیز کاهش یافته است.

وب‌سایت Insider گزارش داده است که کاربران پولی مدل زبانی GPT-4 در پلتفرم ChatGPT Plus اخیرا شکایت‌های زیادی نسبت به کاهش کیفیت پاسخ‌های این چت بات داشته‌اند. به نظر می‌رسد GPT-4 با وجود اینکه می‌تواند پاسخ‌های سریع‌تری تولید کند، اما کیفیت این پاسخ‌ها سطح پایین‌تری قرار دارند.

واشنگتن پست نیز گزارش داده که در ماه گذشته برای اولین بار تعداد کاربران ChatGPT کاهش یافته است. طبق این گزارش، ترافیک دستگاه‌های موبایلی و دسکتاپ به وب‌سایت ChatGPT در ماه ژوئن حدود ۱۰ درصد کاهش داشته و میزان دانلود اپلیکیشن آیفون آن نیز کاهش یافته است. هنوز مشخص نیست که چرا این چت‌بات با کاهش کاربر مواجه شده است.

این گزارش گفته است که ChatGPT پس از راه اندازی، ترافیک عظیمی را در ماه نوامبر سال گذشته میلادی تجربه کرد. سپس، تعامل کاربران با آن با به‌سرعت رشد کرد، اما در ماه مارس کمی کاهش یافت و در ماه مه همچنان به کاهش خود ادامه داد.

گزارش واشنگتن پست همچنین گفته است که مدت زمان تعامل کاربران با ChatGPT نیز کاهش یافته است. یعنی کاربران وقت کمتری در وب‌سایت این چت‌بات سپری کرده‌اند. ظاهرا یکی دیگر از چت‌بات‌های محبوب هوش مصنوعی به نام Character.AI نیز در ماه ژوئن کاهش سطح تعامل کاربران را تجربه کرده است.

منبع: Androidpolice

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/256663/chatgpt-for-android-finally-arrives-next-week/