AMD اعلام کرد که شرکت هوش مصنوعی منبع باز Nod.ai را برای ارتقا قابلیت‌های هوش مصنوعی منبع باز خود خریده است.

Nod.ai که در سال ۲۰۱۳ تاسیس شده، یک اکوسیستم نرم‌افزاری متشکل از ابزارهای توسعه‌دهنده است که به اتخاذ راهکارهای هوش مصنوعی کمک می‌کند و AMD نیز می‌خواهد از این ابزارها در تراشه‌های هوش مصنوعی رایزن، پردازنده‌های EPYC، پردازنده‌های گرافیکی رادئون و پردازنده‌های Versal استفاده کند. شرکت Nod.ai اخیرا معادل ۳۶.۵ میلیون دلار قیمت‌گذاری شده بود، اما AMD جزئیات خرید آن را فاش نکرده است.

معاون ارشد گروه هوش مصنوعی AMD گفته است: «ما امیدواریم که خرید Nod.ai ظرفیت‌های ما را در زمینه ارائه نرم‌افزارهای منبع باز به مشتریان هوش مصنوعی افزایش دهد. این نرم‌افزارها به مشتریان ما اجازه خواهند داد تا به راحتی مدل‌های هوش مصنوعی را با سخت‌افزارهای AMD اجرا کنند. اضافه شدن تیم خبره Nod.ai توانایی‌های ما را در توسعه فناوری کامپایلر منبع باز و ارائه راهکارهای هوش مصنوعی قابل استفاده در همه محصولات AMD تسریع خواهد بخشید.»

گفتنی است AMD اخیرا شرکت Mipsology را که یک استارتاپ هوش مصنوعی است نیز خریداری کرده بود. Nod.ai یک شرکت خصوصی است و سرمایه‌گذارانی مانند ۸Square Capital، Atlantic Bridge، Pointguard Ventures و Walden International دارد.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/263151/amd-acquires-ai-software-company-nod-ai-to-bolster-open-source-portfolio/