Adobe در حال برگزاری رویداد MAX 2023 است تا پروژه هایی که برای سال ­های بعد آماده کرده را به نمایش بگذارد. یکی از نقاط کانونی این اجلاس، مجموعه‌ای از ۱۱ پروژه بود که پتانسیل تبدیل‌شدن به عناصر اصلی محصولات Adobe را در آینده دارند.

اخیراً این شرکت به یکی از این عناصر یعنی Stardust پروژه، نگاهی ویژه داشته است. این عنصر قابلیت جداسازی اجزای درون عکس را به لایه‌های جداگانه فراهم می‌کند تا ویرایش آن‌ها آسان شود. کاربران این امکان را خواهند داشت که اجزا را جابجا یا حذف کنند. بنابراین شما می‌توانید از هوش مصنوعی به‌صورت خلاقانه استفاده کنید و چیزی بسازید تا جای آن را بگیرد. ۱۰ پروژه دیگر نیز عملکرد مشابهی دارند زیرا از فناوری هوش مصنوعی برای تقویت قابلیت‌های ویرایشی خود استفاده می‌کنند. این گروه به سه دسته اصلی تقسیم می‌شود.

در دسته‌بندی عکس‌ها، علاوه بر Stardust به See Through نیز دسترسی دارید. این ابزار، انعکاس نور را در تصاویر شما از بین می‌برد. طبق سخنان شرکت Adobe، انعکاس نور در تصاویر می‌تواند واقعاً آزاردهنده باشد زیرا اجزای موجود در عکس‌ها را مبهم می‌کند. See Through باعث می‌شود که دیگر مجبور نباشد تمامی مراحل ویرایش تصاویر را در فتوشاپ انجام دهید. این ابزار خودش کارها را به‌سرعت برای شما انجام می دهد.

پروژه ی هوش مصنوعی Fast Fill ادوبی

پروژه‌ی Fast Fill می‌توانند به شیوه‌ای مشابه Stardust اجزای اضافه‌ی موجود در ویدیوها را حذف کند. این پروژه می‌تواند محتوا را به کمک «فایرفلای» اضافه کند یا آن را تغییر بدهد. در مثالی که به ما نشان داده شد، Fast Fill می‌تواند به استایل مردی که کت‌وشلوار پوشیده است، کراوات اضافه کند یا طرح موجود روی فنجان قهوه را از قلب به گل تغییر دهد.

Adobe از پروژه‌ی Fast Fill رونمایی کرد که به هنرمندان اجازه می‌دهد اشیا را در فیلم اضافه ‌یا حذف کنند.

پروژه‌ی Res Up می‌تواند وضوح یک کلیپ را از طریق فناوری مبتنی بر انتشار افزایش دهد. مورد سوم تغییر صحنه است  که می‌تواند پس‌زمینه یک ویدیو را مثلاً از یک ساختمان اداری به یک جنگل تغییر دهد. پروژه‌ی دیگری به نام Dub Dub Dub وجود دارد که در زمینه­ ی صدا کار می‌کند که می‌تواند با حفظ صدای اصلی گوینده، سخنان او را از یک زبان به زبان دیگر ترجمه کند.

سایر پروژه های هوش مصنوعی Adobe MAX 2023

پروژه‌ی Draw و Delight نیز می‌تواند پیام‌های متنی شما را به نقاشی زیبایی تبدیل کند. تنها کاری که باید انجام دهید، افزودن طرح کلی از آن چیزی است که می‌خواهید هوش مصنوعی برای شما ترسیم کند. نرم‌افزارهای سه‌بعدی تصویربرداری معمولاً متناسب با شرایط هستند اما هنوز هم طرفداران خاص خودشان را دارند.

پروژه‌ی هوش مصنوعی Poseable می‌تواند یک مدل سه‌بعدی را برای مطابقت با ژست‌ عکس‌های افراد واقعی تغییر دهد. بنابراین اگر عکسی از شخصی که در حال گرفتن ژست کاراته است آپلود کنید، مدل نیز همین کار را انجام می‌دهد. پروژه‌ی Primrose باعث می‌شود که هنرمندان بتوانند به‌سرعت بافت لباس‌ها را تغییر بدهند. و درنهایت، ما Neo را داریم که به سازندگان در ایجاد اشیاء سه‌بعدی با استفاده از «ابزارها و روش‌های دوبعدی» کمک می‌کند.

برای تکرار آنچه قبلاً گفتیم، این پروژه‌ها در زمان نگارش این مقاله هنوز در مرحله‌ی اولیه هستند. هیچ تضمینی وجود ندارد که بگوید این پروژه‌ها می‌توانند به یک ویژگی جدید در فتوشاپ یا محصولات دیگر Adobe تبدیل شوند. بااین‌حال ما معتقدیم که برخی از آن‌ها پتانسیل انتشار نهایی را دارند.

به نظر می‌رسد که پروژه‌های Res Up، Stardust و Draw & delight کامل‌ترین پروژه‌های موجود باشند. در این پروژه‌ها مشکلات زیادی وجود ندارد. به نظر ما برخی از پروژه‌های خاص به زمان بیشتری نیاز دارند. به‌عنوان‌مثال صدای موجود در پروژه‌ی Dub Dub Dub واقعاً رباتیک به نظر می‌رسد. این صدا طبیعی نیست.

منبع: techradar

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/263507/adobe-max-2023-introduces-eleven-new-artificial-intelligence-projects/