یوتیوب همیشه در حال بهبود پلتفرم خود است و حالا در حال تست قابلیت جدیدی است پخش ویدیوها با سرعت ۲x  را آسان‌تر خواهد کرد. گوگل اخیرا شروع به حذف مسدودکننده‌های تبلیغاتی کرده و همچنین در حال تست قابلیت دوبله ویدیوها با استفاده از هوش مصنوعی است.

یوتیوب در حال تست قابلیت‌های دیگری نیز است که یکی از آن‌ها یک صفحه قفل است که ورودی لمسی را هنگام تماشای ویدیوها غیرفعال می‌کند. قابلیت دیگر به کاربران اجازه می‌دهد تا با فشار دادن طولانی روی هر نقطه از صفحه یوتیوب، سرعت پخش ۲x را فعال کنند.

در حال حاضر، کاربران برای تنظیم سرعت پخش ویدیوها در اپلیکیشن یوتیوب باید با ضربه زدن روی آیکون چرخ‌دنده وارد منوی تنظیمات ویدیو شده و سپس سرعت پخش را تنظیم کنند. این روش کاملا متفاوت از روش دسترسی در نسخه دسکتاپ است که در آن سرعت پخش به‌راحتی از پنجره پخش اصلی قابل دسترس است.

کاربران نسخه پریمیوم یوتیوب می‌توانند برای تست این قابلیت تا ۱۳ آگوست به آن دسترسی داشته باشند. همچنین قابلیت قفل صفحه تا ۵ آگوست در دسترس است. کاربران برای فعالسازی صفحه قفل هنگام پخش ویدیو باید روی آیکون چرخ دنده ضربه زده و گزینه Lock Screen را انتخاب کنند.

منبع: Xda

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/256421/youtube-tests-a-new-and-simpler-way-to-initiate-2x-playback-speed/