به‌روزرسانی جدید گوگل کروم جست‌وجو در اینترنت را برای کاربران گوشی‌های هوشمند آسان‌تر می‌کند. این‌به‌روزرسانی ۴ ویژگی جدید را به مرورگر محبوب شرکت گوگل اضافه خواهد کرد.

مطالب مرتبط:

اولین ویژگی جدید کروم، نمایش جست‌‌وجوهای مرتبط پس از لمس نوار آدرس برخی وب‌سایت‌هاست. برای مثال اگر شما در حال خواندن مقاله‌ای در خصوص کشور ژاپن باشید، با لمس بخش نوار آدرس وب‌سایت بخشی به نام “مرتبط با این صفحه” باز خواهد شد که جست‌وجوهای مرتبط افراد دیگر را به شما نشان می‌دهد. این ویژگی برای هر دو سیستم‌عامل اندروید و آی او اس عرضه خواهد شد.

دیگر ویژگی جدید کروم، که در حال حاضر تنها برای سیستم‌عامل اندروید عرضه می‌شود، لیستی از محبوب‌ترین جست‌وجوهای هر روز است. شما می‌توانید با لمس نوار آدرس در یک صفحه‌ی جدید به این ویژگی دسترسی داشته باشید. به‌گفته‌ی گوگل، این ویژگی در دسترس کاربران آی او اس نیز قرار خواهد گرفت اما در حال حاضر تاریخ عرضه‌ی آن برای این سیستم‌عامل اعلام نشده است.

سومین ویژگی جدید کروم Touch to Search نام دارد. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا با هایلایت کردن متن در وب‌سایت‌ها به لیستی از مطالب مرتبط در بخش‌ پایینی صفحه دسترسی داشته باشند. آخرین ویژگی جدید کروم نیز تعداد پیشنهادهای نمایش داده‌شده در بخش نوار آدرس در سیستم‌عامل آی او اس را از ۶ به ۱۰ عدد افزایش می‌دهد. این ویژگی قبلاً برای نسخه‌ی اندروید کروم عرضه شده بود.

در حال حاضر هنوز مشخص نیست که این ویژگی‌ها به نسخه‌ی دسکتاپ کروم نیز اضافه شوند اما بر اساس گزارش وب‌سایت The Verge، بخش دانلودهای کروم در دسکتاپ دستخوش تغییراتی شده و برای مثال حالا در این بخش تمامی فایل‌های دانلودی در طی ۲۴ ساعت گذشته نشان داده خواهد شد و امکان توقف، ادامه، حذف و تلاش مجدد برای دانلود فایل‌ها نیز وجود خواهد داشت.

منبع: TechRadar

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/257492/chrome-gets-4-new-features/