کروم یکی از محبوب‌ترین مرورگرهای موجود با قابلیت‌های فراوان است. گوگل سعی کرده تا همیشه ویژگی‌های جدید به آن اضافه کند، اما این مرورگر برخلاف مرورگر اج دارای قابلیت خواندن با صدای بلند مقالات آنلاین نیست. حالا به‌تازگی قابلیت جدیدی در کانال کروم قناری رویت شده است که به مرورگر اجازه می‌دهد تا مقالات را با صدای بلند بخواند.

یک کاربر توییتر به نام Leopeva64 با انتشار ویدیویی این قابلیت جدید را نمایش داده است. این قابلیت به صورت یک دکمه کوچک «play» در کنار مقاله‌ها ظاهر می‌شود و کاربران با کلیک کردن روی آن می‌توانند از مرورگر بخواهند که مقاله را با صدای بلند بخواند. هرچند صدای پخش‌شده حالت ربات‌مانند دارد، اما برای کسانی که می‌خواهند به جای خواندن مقالات به آن‌ها گوش دهند یک قابلیت بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

برای استفاده از این قابلیت باید کروم قناری را از فروشگاه پلی استور دانلود کنید و فلگ «Read Aloud» را در chrome://flags فعال کنید. پس از فعال کردن آن، می‌توانید هر متنی را در صفحه وب هایلات کرده و روی آیکون سه نقطه ضربه زده و گزینه Read Aloud را انتخاب کنید.

اگر شما می‌خواهید از راهکارهای شخص‌ثالث استفاده کنید، هم‌اکنون یک افزونه Read Aloud برای کروم دسکتاپ وجود دارد و همچنین دستیار گوگل اسیستنت یک قابلیت Read It در اندروید دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید.

منبع: gizmochina

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/259537/google-chrome-to-get-native-read-aloud-feature-in-canary-build/