به‌تازگی کدهایی در اندروید پیدا شده است که یک قابلیت جدید را برای Google Keep نشان داد. این قابلیت به کاربران اجازه افزودن قالب‌بندی متن به یادداشت‌ها در Google Keep را خواهد داد.

اسکرین شات‌هایی که توسط میشال رحمان در توییتر ممنتشر شده است این قابلیت را نشان می‌دهد و حالا خود گوگل در وبلاگ Google Workspace Updates گفته است که Google Keep گزینه‌های قالب‌بندی متن جدیدی برای یادداشت‌ها در دستگاه‌های اندرویدی ارائه خواهد کرد.

گزینه‌های قالب‌بندی جدید به شما اجازه خواهد داد تا یادداشت‌ها را با حالت‌های بولد، ایتالیک یا زیرخط‌دار کردن سفارشی کنید. شما همچنین می‌توانید از استایل عناوین مختلف مثل H1 و H2 استفاده کنید.

البته گزینه‌های قالب‌بندی جدید فعلا فقط برای یادداشت‌های جدید قابل دسترس هستند و برای یادداشت‌های موجود احتمالا در هفته‌های آینده ارائه خواهد شد. این قابلیت از امروز برای کاربران Google Workspace و کاربرانی که اکانت گوگل دارند قابل دسترس است.

برای استفاده از این قابلیت ابتدا روی متن موردنظر خود ضربه بزنید و سپس گزینه قالب‌بندی را از نوار ابزار انتخاب کنید. قالب‌بندی متن فقط برای دستگاه‌های اندروید قابل دسترس است و در دسکتاپ یا iOS چنین امکانی وجود ندارد.

منبع: phonearena

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/259371/google-announces-rich-text-formatting-for-keep-notes-on-android/