گوگل یک قابلیت جدید به نام “Notes” به اپلیکیشن جستجوی خود اضافه کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد تا یادداشت‌های خود را به نتایج جستجوهایی که در وب پیدا می‌کنند اضافه کنند.

قابلیت Notes فضایی را برای کاربران ایجاد می‌کند تا افکار و نظرات خود را در رابطه با موضوعات جستجو ثبت کنید. این یادداشت‌ها خصوصی نیستند، بلکه به صورت عمومی برای همه کسانی که موضوع مشابهی را جستجو می کند قابل مشاهده خواهد بود. گوگل فکر می‌کند که این قابلیت می‌تواند لایه جدیدی از بینش انسانی را به نتایج جستجوها اضافه کند.

از آنجاییکه یادداشت‌ها قابلیت ایندکس‌سازی در وب باز را خواهند داشت، بنابراین کاربران می‌توانند آنها را مستقیماً از طریق لینک‌های ایمیل و نه صرفاً از طریق نتایج جستجوها به اشتراک بگذارند.

برای استفاده از این قابلیت، شما باید از طریق Search Labs وارد شوید. بعد از فعالسازی آن، دکمه‌های افزودن و دیدن یادداشت‌ها را در زیر نتایج جستجو مشاهده خواهید کرد.

شما می‌توانید یادداشت‌های خود را با فونت‌ها و تصاویر رنگارنگ به منظور ارائه ظاهری جذاب‌تر سفارشی کنید. همچنین می‌توانید به هر صفحه جستجوی گوگل بروید و یادداشت‌هایی که توسط دیگران اضافه شده‌اند را مشاهده کنید.

در حال حاضر، عرضه اولیه قابلیت Notes محدود به کاربران ایالات متحده و هند است و در ادامه برای کاربران سایر کشورها ارائه خواهد شد.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/266286/google-introduces-new-notes-feature-for-search-results/