قبل از آنکه مایکروسافت موتور جستجوی بینگ را مجهز به ChatGPT کند، این شرکت قصد فروش آن را به اپل داشت.

بلومبرگ گزارش داده است که منبع مایکروسافت بینگ را به عنوان جایگزین گوگل به اپل به‌عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض آیفون‌ها، مک‌بوک‌ها و سایر دستگاه‌های این شرکت پیشنهاد داده بود.

به گفته بلومبرگ، این معامله ظاهرا فقط در حد مذاکره باقی مانده و مایکروسافت به سراغ معاون ارشد اپل رفته و او نیز قرارداد اپل با گوگل را که ارزشی بین ۴ تا ۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ داشته به عنوان دلیل رد خرید بینگ مطرح می‌کند. حالا همان پولی که گوگل به اپل پرداخت می‌کرده به‌تازگی در دادگاهی در آمریکا به عنوان بخشی از محاکمه ضد انحصارگرایی مطرح شده است.

مایکروسافت ظاهرا پول بیشتر از گوگل در نظر گرفته بود و مدیر اجرایی مایکروسافت روز پنجشنبه در دادگاه گفت که مایکروسافت در نظر داشت در سال ۲۰۱۶ سرمایه گذاری بزرگی در اپل انجام دهد تا بینگ را به موتور جستجوی پیش فرض دستگاه‌های اپل ارائه دهد. حتی ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت و تیم کوک، مدیر عامل اپل، در طول این مذاکرات باهم ملاقات داشتند.

بینگ احتمالا در صورت خرید توسط اپل، تحت نام دیگری و حتی با یک طراحی جدید استفاده می‌شد و ممکن بود در سرویس‌های دیگری مانند سیری بکار گرفته شود.

در هر حال، اپل تمایل نداشته بینگ بخشی از اکوسیستم اپل باشد، حتی با وجود اینکه پول بیشتری دریافت می‌کرد.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/262592/report-googles-money-was-a-key-factor-in-rejecting-the-purchase-of-bing-by-apple/