شیائومی به‌تازگی گوشی شیائومی 12S اولترا را با یک سیستم دوربین بسیار عالی معرفی کرد. دوربین اصلی این گوشی از سنسور ۱ اینچی IMX989 سونی با رزولوشن ۵۰ مگاپیکسل و لنز لایکا استفاده می‌کند.

حالا یک ویدیو کالبدشکافی از این گوشی منتشر شده است که نشان می‌دهد که شیائومی از چیپ تصویر  Surge C2 در داخل این گوشی استفاده کرده است، اما این تراشه فعلا فعال نیست. یک افشاگر به نام آیس یونیورس گقته است که شیائومی قصد دارد این چیپ را برای 12S اولترا فعال کند و به این ترتیب ما شاهد عملکرد فوق‌العاده‌ای برای دوربین این گوشی خواهیم بود. 

بد نیست بدانید که چند سال پیش استفاده از چیپ تصویر در داخل گوشی‌ها رواج داشت و برای مثال شرکتی مثل اوپو از یک تراشه تصویر در گوشی اوپو فایند X5 استفاده کرده بود. هرچند تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۱ پلاس مجهز به Spectra ISP و Triple 18-bit ISP است اما ظاهرا شیائومی قصد داشته 12S اولترا را سفارشی‌سازی کند. 

این گوشی هرچند دوربین قدرتمندی دارد اما در این بخش پایین‌تر از گوشی‌های گلکسی S22 اولترا، آیفون ۱۳ پرو مکس و گوگل پیکسل ۶ پرو قرار دارد. به همین‌خاطر شیائومی قصد دارد  با فعال‌سازی چیپ تصویر C2 عملکرد دوربین آن را بهبود ببخشد.

منبع: Notebookcheckاتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/228704/xiaomi-12s-ultra-teardown-reveals-a-potential-camera-gambit/