کارت RTX 4090 اخیرا با مشکلاتی مواجه بوده است که انویدیا آن را تقصیر کاربران دانسته است، حالا به نظر می‌رسد که مقصر یک مشکل جدید آن یک حشره بالدار بوده که در داخل کارت گیر افتاده و باعث خرابی این دستگاه گران‌قیمت شده است.

کانال یوتیوب NorthWestRepair گفته است که یک مشتری با آن‌ها تماس گرفته است و خواسته تا کارت RTX 4090 Founders Edition را که به‌تازگی و بدون ضمانت خریداری کرده بود تعمیر کند.

آزمایش این کارت نشان می‌داد که با وجود اینکه فن‌ها به خوبی کار می‌کردند، اما هیچ تصویری روی مانیتور ظاهر نمی‌شد. با باز کردن کارت و بررسی دقیق همه قطعات و اتصالات، هیچ مشکل آشکاری در داخل کارت پیدا نشد. اما در لحیم‌‌های این کارت چیز غیرمنتظره‌ای پیدا شد: لاشه یک حشره بالدار که به نظر می‌رسید در خط مونتاژ گرفتار شده است.

NorthWestRepair بعد از کشف این مشکل، کارت گرافیکی را کاملا تمیز کرد و فرآیند تعمیر را با انجام چند آزمایش تکمیل کرد. شاید بگویید که پیدا کردن حشره در داخل یک کارت گرافیکی اتفاق نادری است، اما NorthWestRepair اخیرا در کارت Zotac GeForce RTX 3080 Ti AMP Extreme Holo نیز به مورد مشابهی برخورد کرده بود.

هفته گذشته نیز گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه RTX 4090 تنها بعد از یک سال عرضه و بدون هیچ دلیل روشنی دچار ذوب ‌شدگی شده است.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/263608/nvidias-rtx-4090-founders-edition-graphics-card-was-damaged-due-to-a-winged-bug-inside-it/