هوش‌های مصنوعی مولد تصویر، مانند DALL-E و میدجرنی (Midjourney)، ایده‌ی ایجاد تصاویر بر اساس توضیحات متنی را رواج دادند و حالا چندین ابزار و پلتفرم دیگر نیز ظهور کرده‌اند که روش‌های مختلفی را برای ایجاد تصاویر با استفاده از هوش مصنوعی ارائه می‌دهند. اما چه می‌شد اگر می‌توانستید مستقیماً از موتور جست‌وجوی گوگل برای تولید تصاویر استفاده کنید؟ این دقیقاً همان چیزی است که گوگل با هوش مصنوعی مولد SGE خود در حال آزمایش آن است.

مطالب مرتبط:

گوگل هوش مصنوعی SGE را در آگوست ۲۰۲۳ راه‌اندازی کرد و به کمک آن، پاسخ سوالات کاربران را درست در صفحه‌ی جست‌وجو فراهم می‌کند. این شرکت در حال حاضر توانایی‌های SGE را گسترش داده تا تولید تصاویر را نیز شامل بشود.

به‌روزرسانی جدید SGE به کاربران اجازه می‌دهد تا با تایپ توضیحات متنی در موتور جست‌وجوی گوگل، با کمک هوش مصنوعی مولد این شرکت، تصاویری را ایجاد کنند. شما ایده‌ی خود را توصیف می‌کنید و SGE تا چهار تصویر تولید‌شده را در بخش نتایج جست‌وجو برای شما ارائه می‌دهد. سپس می‌توانید هر یک از این تصاویر را انتخاب کرده و توضیحات خود را ویرایش کنید تا جزئیات بیشتری به آن اضافه شود.

ساخت تصویر با استفاده از SGE گوگل

برای استفاده از هوش مصنوعی مولد تصویر گوگل، ابتدا باید SGE را فعال کنید. شما می‌توانید این کار را در صفحه‌ی Google Search Labs انجام دهید. SGE در حال حاضر تنها برای ساکنان بالای ۱۸ سال ایالات متحده در دسترس قرار گرفته است. پس از فعال‌سازی آن، می‌توانید با دنبال کردن مراحل زیر شروع به ایجاد تصاویر مورد نظر خود کنید:

۱. به وب‌سایت Google.com بروید و مشخصات تصویری که می‌خواهید ببینید را در کادر جست‌وجو تایپ کنید. به عنوان مثال، «تصویری از یک ماشین پرنده رسم کن».

گوگل SGE

۲. روی علامت جست‌وجو کلیک کنید. سپس گوگل چهار تصویر تولیدشده‌ی مختلف را برایتان به نمایش خواهد گذاشت.

گوگل SGE

۳. روی هر یک از تصاویر کلیک کنید تا نسخه‌ی بزرگ‌تری از آن را ببینید. همچنین می‌توانید با کلیک روی گزینه‌ی Edit در نمای بازشده‌، آن را ویرایش کنید. در این بخش می‌توانید تصویر تولیدشده را تغییر داده یا جزئیات بیشتری را به توضیحات خود اضافه کنید.

گوگل SGE

۴. در نهایت می‌توانید از بخش Export و سپس Download، تصویر نهایی را دانلود کنید. شما همچنین می‌توانید تصویر تولیدشده را از بخش Export و Google Drive در گوگل درایو آپلود کنید.

چند نکته در خصوص استفاده از SGE

توضحیات خود را به عنوان دستور متنی ارائه کنید. گوگل هنوز هم به عنوان یک موتور جست‌وجو عمل می‌کند و نتایج را از طریق جست‌وجو در سرتاسر وب به شما ارائه می‌دهد. برای فعال کردن هوش مصنوعی مولد تصویر گوگل کافیست با استفاده از فعل‌هایی مانند Create ،Make ،Draw و غیره، درخواست خود را به عنوان یک دستور تایپ کنید.

خلاق باشید. SGE نه تنها ابزاری مفید، بلکه راهی سرگرم‌کننده است که به شما این امکان را می‌دهد که تخیل و خلاقیت خود را به کار بگیرید. شما می‌توانید با این ابزار، تولید تصاویری که در زندگی واقعی خنده‌دار، سورئال یا غیرممکن هستند را امتحان کنید.

احترام بگذارید. هرچند که SGE ابزاری سرگرم‌کننده و مفید است اما استفاده از آن برای تولید محتوای مضر یا توهین‌آمیز امکان‌پذیر نیست. اگر دستورات متنی شما برای ساخت چنین تصاویری باشد، SGE از تولید هر گونه تصویر خودداری می‌کند و از شما می‌خواهد که ایده‌ی دیگری را امتحان کنید.

منبع: MakeUseOf

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/263528/generate-ai-images-with-google-search/