به‌نظر می‌رسد که تا عرضه‌ی نسخه‌ی پایدار اندروید ۱۴ زمان زیادی باقی نمانده چرا که امروز آخرین نسخه‌ی بتای این سیستم‌عامل منتشر شده است. بتای پنجم اندروید ۱۴ در حالی آخرین نسخه‌ی آزمایشی این سیستم‌‌عامل به‌ حساب می‌آید که نسخه‌ی چهارم آن نیز در زمان عرضه چنین لقبی را به خود اختصاص داده بود اما گوگل مدتی بعد تغییراتی را در نقشه‌ی راه خود ایجاد کرد. از این رو در حال حاضر نمی‌توان با اطمینان گفت که بتای پنجم، آخرین نسخه‌ی آزمایشی این سیستم‌عامل خواهد بود.

مطالب مرتبط:

این اولین باری نیست که گوگل نقشه‌ی راه خود برای عرضه‌ی سیستم‌عامل اندروید را تغییر داده است چرا که همین موضوع در خصوص اندروید ۱۲ نیز اتفاق افتاده بود. با این وجود، اندروید ۱۳ تنها چهار نسخه‌ی بتا یا آزمایشی داشت. بعید است که تعداد نسخه‌های بتای اندروید ۱۴ به ۶ عدد برسد چرا که بتای پنجم آن نیز تنها باگ‌های نسخه‌ی قبلی، از جمله مشکل مصرف بالای باتری هنگام اسکن وای فای را برطرف کرده است.

در حال حاضر بتای پنجم اندروید ۱۴ تنها در دسترس کاربران گوشی‌های پیکسل ۴a به بعد قرار گرفته است و از این رو کاربران سایر گوشی‌ها به آن دسترسی ندارند. انتظار می‌رود که نسخه‌ی پایدار این سیستم‌عامل در ماه سپتامبر عرضه شود.

منبع: TechRadar

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/257951/fifth-androoid-14-beta-released/