گزارشی تازه نشان می‌دهد که در سه ماه اول سال ۲۰۲۴، آیفون ۱۵ پرو مکس جایگاه پرفروش‌ترین گوشی در بازار جهانی را کسب کرده است.

آن‌طور که پیداست اپل و سامسونگ به حکمرانی خود در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند ادامه می‌دهند؛ براساس گزارش موسسه تحقیقاتی Counterpoint، این شرکت‌ها ده جایگاه نخست پرفروش‌ترین گوشی‌ها در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ را به محصولات خود اختصاص داده‌اند.

این روند تمایل رو به افزایش مشتریان به گوشی‌های بالارده را نشان می‌دهد زیرا هفت گوشی موجود در لیست با قیمت ۶۰۰ دلار یا بیشتر عرضه می‌شوند. باتوجه به تصویر منتشرشده، اپل با آیفون ۱۵ پرو مکس به عنوان پرفروش‌ترین گوشی در صدر لیست قرار دارد؛ این اولین بار است که یک نسخه پرو مکس از گوشی آیفون خارج از اوج فصل‌های تعطیلات صدرنشین می‌باشد که جذابیت محصولات باکیفیت اپل را نشان می‌کند.

ناگفته نماند که هر چهار مدل آیفون ۱۵ در بین ده گوشی برتر قرار دارند که سه مدل از این سری جایگاه اول تا سوم را به خود اختصاص داده‌اند. البته محبوبیت مدل‌های پرو گوشی‌های آیفون را نمی‌توان انکار کرد به‌گونه‌ای که نیمی از فروش گوشی‌های اپل در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ به این مدل‌ها تعلق دارد که افزایش چشمگیر ۲۴ درصدی فروش آن‌ها نسبت به بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۲۰ را نشان می‌دهد.

مدل‌های پرو گوشی‌های آیفون به نیرویی محرک برای کسب درآمد اپل تبدیل شده‌اند که اکنون بیش از ۶۰ درصد فروش را به خود اختصاص داده‌اند. در همین حال سامسونگ با گوشی‌های سری گلکسی S24 دو جایگاه را در بین ده گوشی برتر کسب کرده است؛ به گونه‌ای که نسخه اولترا و معمولی گوشی گلکسی S24 به ترتیب در رتبه پنجم و نهم قرار دارند.

شایان ذکر است که عملکرد قوی این سری با پیشرفت‌های هوش مصنوعی Galaxy AI ارتباط دارد که سطح جدیدی از تجربیات مبتنی بر هوش مصنوعی را گوشی‌های کاربران به ارمغان می‌آورد.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/284895/apple-iphone-15-pro-max-top-selling/