وردپرس، شرکتی که حدود ۲۰ سال پیش تاسیس شد، امروز از دامنه‌هایی با طول عمر ۱۰۰ سال رونمایی کرد. این یعنی بلاگ یا وب‌سایت شما بیشتر از خودتان عمر خواهد کرد.

مطالب مرتبط:

به ادعای وردپرس، دامنه‌های ۱۰۰ ساله‌ی این شرکت مخصوص خانواده‌ها و یا صاحبان شرکت‌هایی خواهد بود که قصد دارند تاریخچه و اسناد خود را در اینترنت حفظ کنند. این شرکت هر یک از دامنه‌های یادشده را با قیمت ۳۸ هزار دلار به فروش می‌رساند و خدماتی همچون پشتیبانی خودکار از اطلاعات روی چند سرور (حتی روی وب‌سایت Internet Archive)، ابزار مدیریت پیشرفته و پشتیبانی دائمی را برای آن‌ها ارائه می‌دهد.

در حال حاضر هنوز مشخص نیست که وردپرس چگونه قصد عملی کردن وعده‌ی خود را دارد چرا که ساختار اینترنت دائماً در حال تغییر است و حتی ممکن است در آینده این شرکت برنامه‌ی خود را کنار بگذارد. در حال حاضر شرکت‌هایی مانند آی بی ام، زیمنس و AT&T با قدمت بیش از ۱۰۰ سال کماکان مشغول ارائه‌ی خدمات به مشتریان خود هستند اما نوع خدمات آن‌ها در طول سالیان گذشته تغییر پیدا کرده است.

وردپرس در طی چند ماه گذشته سعی کرده تا با عرضه‌ی محصولات و ویژگی‌های جدید با شرایط فعلی اینترنت سازگاری پیدا کند. اتوماتیک (Automatic)، کمپانی مادر وردپرس، در ماه مارچ یکی از پلاگین‌های اکتیویتی‌پاب (ActivityPub) را برای ادغام بلاگ‌های خود با فدیورس (Fediverse) خریداری کرد و در ماه ژوئن نیز از دستیار متنی هوش مصنوعی خود برای کمک به کاربران در فرآیند نوشتن پرده برداشت. در حال حاضر باید منتظر ماند و دید که برنامه‌ی دامنه‌های ۱۰۰ ساله‌ی این شرکت چگونه با تحول اینترنت دگرگون خواهد شد.

منبع: TechCrunch

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/259677/wordpress-now-selling-100-year-domains/