واتساپ، در جدیدترین نسخه بتای خود با شماره ورژن ۲.۲۳.۱۹.۷ یک قابلیت هیجان انگیز به نام فیلترهای چت گروهی ارائه کرده است.

وب‌سایت WABetaInfo گزارش داده است که این قابلیت جدید به کاربران اجازه می‌دهد تا کنترل بیشتری روی مکالمات خود و مدیریت پیام‌ها داشته باشند. این قابلیت هنوز در حال توسعه است.

در آپدیت جدید واتساپ یک فیلتر اختصاصی «گروه‌ها» وجود دارد که کاربران مدت‌ها منتظر آن بودند و امکان سازماندهی چت‌های گروهی را فراهم خواهد کرد. واتساپ علاوه بر فیلترهای چت، روی قابلیت‌های دیگری مانند تائید از طریق ایمیل و مخفی کردن آدرس‌های IP در حین تماس کار می‌کند.

واتساپ همچنین به‌تازگی یک قابلت جدید انتقال تاریخچه چت ارائه کرده است که پروسه دریافت چت‌ها و فایل‌ها در یک دستگاه جدید بدون استفاده از پشتیبان‌گیری ابری را آسان‌تر می‌کند. با این قابلیت جدید، کاربران واتساپ یک کد QR در دستگاه قدیمی خود دریافت خواهند کردکه حاوی تاریخچه پشتیبان‌گیری آن‌ها می‌شود و می‌تواند به صورت لوکال از طریق Wi-Fi Direct به دستگاه جدید منتقل شود.

قابلیت جدید انتقال تاریخچه چت برای کاربران نسخه بتا واتساپ قابل دسترس است و در حال حاضر فقط برای انتقال‌ از سیستم‌عامل‌های مشابه یعنی اندروید به اندروید و iOS به iOS کار می‌کند. این پروسه شامل مراجعه به مسیر WhatsApp Settings –> Chats –> Chat Transfer می‌شود.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/260799/whatsapp-is-working-on-a-feature-to-filter-group-chats/