وب‌سایت Wabetainfo گزارش داده است که واتساپ در حال کار روی طراحی جدیدی برای رابط کاربری خود است. جدیدترین نسخه بتا این اپلیکیشن برای اندروید با شماره ورژن ۲.۲۳.۱۸.۱۸ چندین بهبود را در نوار بالای اپلیکیشن نشان می‌دهد. این بهبودها شامل تغییر رنگ پس‌زمینه، اصلاح ناوبری نوار بالا و فیلترهای چت می‌شوند.

طراحی جدید نوار بالای واتساپ شامل یک دکمه منوی اضافی در سمت راست، در کنار آواتار پروفایل می‌شود. رنگ پس‌زمینه این قسمت و همچنین نوار وضعیت بالای آن از سبز به سفید تغییر پیدا کرده است. لوگوی واتساپ هم از سفید به سبز تغییر کرده است.

واتساپ همچنین در حال توسعه یک قابلیت جدید است که به کاربران اجازه می دهد تا مکالمات خود را فیلتر کنند. هدف از این قابلیت آن است که کنترل بیشتری به کاربران در هنگام پیمایش مکالمات بدهد.

تغییرات مشابهی نیز برای نسخه iOS در حال انجام است. بنابراین واتساپ قصد دارد که هر دو نسخه موبایلی خود را با یک رابط کاربری و مجموعه قابلیت‌های مشابه به‌روزرسانی کند. این رابط کاربری مطابق با Material Design 3 خواهد بود که برای استفاده در پلتفرم‌های مختلف از جمله اندروید و iOS طراحی شده است.

انتظار می‌رود تغییرات جدید در به‌روز رسانی آینده ارائه شوند.

منبع: phonearena

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/260174/whatsapp-is-working-on-a-new-interface-design-with-changed-colors-and-chat-filters/