واتساپ، اپلیکیشن پیام‌رسان محبوب شرکت متا، سرانجام قابلیت پشتیبانی از دو حساب کاربری مختلف را برای دستگاه‌های اندرویدی عرضه کرد. این یعنی کاربران اکنون می‌توانند بدون نیاز به تعویض گوشی خود یا استفاده از اپلیکیشن‌های شخص ثالث، از دو حساب کاربری مختلف روی یک گوشی هوشمند استفاده کنند.

مطالب مرتبط:

این ویژگی مدتی است که به صورت بتا در دسترس قرار داشته اما اکنون به کانال پایدار واتساپ منتقل شده است. برای استفاده از این ویژگی، به یک خط و سیم کارت دیگر یا گوشی‌ هوشمندی که همزمان از چند سیم کارت پشتیبانی می‌کند نیاز خواهید داشت. حتی اگر سیم کارت دوم شما در دستگاه دیگری باشد، باز هم تا زمانی که بتوانید کد امنیتی ورود به سیستم را دریافت کنید، می‌توانید حساب کاربری دوم واتساپ خود را راه‌اندازی کنید.

برای راه‌اندازی حساب کاربری دوم، به تنظیمات واتساپ بروید، روی فلش کنار نام خود کلیک کرده، گزینه‌ی «Add account» را انتخاب کرده و سپس دستورالعمل ها را دنبال کنید. به‌گفته‌ی واتساپ، شما می‌توانید تنظیمات حریم خصوصی و اعلان‌های خود را برای هر دو حساب بهط‌ور جداگانه کنترل کنید.

این ویژگی مهمی برای واتساپ به حساب می‌آید چرا که نیاز کاربران به حمل دو گوشی هوشمند یا استفاده از ویژگی کلون اپلیکیشن‌ها را از بین خواهد برد. قابلیت جدید واتساپ همچنین برای کاربرانی که شماره تلفن جداگانه‌ای برای استفاده‌ی کاری یا شخصی دارند، مفید خواهد بود.

منبع: Gizmochina

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/264359/whatsapp-lets-you-use-two-accounts-on-the-same-phone/