در سال‌های اخیر شارژ کردن گوشی در خودرو به سرعت پیشرفت کرده است. با این حال، همه شارژرهای بی‌سیم داخل خودرو یکسان نیستند. کاربرن آیفون ۱۵ گزارش داده‌اند که استفاده از پد گوشی هوشمند داخلی بی‌ام‌و (BMW) باعث خراب شدن تراشه NFC این گوشی می‌شود. در روزهای گذشته، کاربران زیادی در توییتر ادعا کرده‌اند که Apple Pay پس از شارژ آیفون ۱۵ در پد شارژ بی‌ام‌و کاملا از کار اقتاده است.

هرچند اکثر شکایت‌ها از طرف کاربران آیفون ۱۵ پرو و ۱۵ پرو مکس بوده است، اما این مشکل ظاهرا کاربران مدل‌های آیفون ۱۵ استاندارد و آیفون ۱۵ پلاس نیز درگیر کرده است. بنابراین، توصیه می‌شود تا زمانی که اپل یا بی‌ام‌و این مشکل را به طور رسمی تائید نکرده‌اند و راه حلی برای برطرف کردن آن ارائه نکرده‌اند، از شارژ کردن آیفون خود با این روش خودداری کنید.

این مشکل ظاهرا در هیچکدام از آیفون های قدیمی اتفاق نیفتاده است. با این حال، یکی از مالکان ادعا کرده که این مشکل ممکن است در خودروهایی که از قطعات بی‌ام‌و استفاده می‌کنند نیز به وجود بیاید.

جدیدترین پرچمداران اپل مشکلات متعددی پس از عرضه داشته‌اند. برای مثال، اخیرا برخی کاربران گزارش کرده‌اند که گوشی‌های آیفون ۱۵ آن‌ها هنگام شارژ شدن بسیار داغ می‌شوند.

مینگ چی کو، تحلیلگر سرشناس، گفته است که این مشکل به سیستم خنک کننده جدید این گوشی ها مربوط می‌شود، نه تراشه قدرتمند آن‌ها. اپل این مشکل را تائید کرده و گفته است که به زودی آپدیتی برای کنترل داغ کردن بیش از حد گوشی‌های جدید خود منتشر خواهد کرد.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/262678/be-warned-iphone-15-users-report-bmws-wireless-phone-charger-kills-its-nfc-chip/