طبق یک گزارش جدید، نیویورک تصمیم گرفته است استفاده از تیک تاک را روی دستگاه‌هایی که توسط کارمندان این شهر استفاده می‌شود ممنوع کند. رئیس مرکز امنیت سایبری نیویورک گفته است که تیک تاک یک تهدید امنیتی برای شبکه‌های فنی شهر است.

طبق این گزارش، کارمندان شهر نیویورک دیگر حق استفاده از اپلیکیشن نیک تاک را روی دستگاه‌ها ندارند و حتی اجازه دسترسی به وب سایت تیک تاک را هم ندارند. ایالت نیویورک قبلا استفاده از تیک تاک را روی دستگاه‌های دولتی ممنوع کرده بود، اما برخی از کارمندان همچنان می‌توانستند از آن برای بازاریابی استفاده کنند.

سخنگوی نیویورک گفته است: «هرچند شبکه‌های اجتماعی برای برقراری ارتباط بین شهروندان عالی هستند، اما ما باید مطمئن شویم که از این پلتفرم‌ها به شیوه امن استفاده می‌شود.»

سیاست‌مداران آمریکا به دنبال تصویب قانونی هستند که می‌تواند منجر به ممنوعیت سراسری تیک تاک شود. آن‌ها نگران انتقال داده‌های شهروندان ایالات متحده به چین هستند، هرچند که بایت دنس مالک تیک تاک این اتهامات را رد کرده است.

گفتنی است، کشورهایی مثل انگلیس، اتحادیه اروپا، کانادا، تایوان، استرالیا، نیوزیلند و استفاده از تیک تاک را روی دستگاه‌های دولتی ممنوع کرده‌اند. لخیرا ایالت مونتانااستفاده از آن را در سراسر ایالت ممنوع کرد، اما ظاهرا تیک تاک از ایالت شکایت کرده است.

منبع: macrumors

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/258575/nyc-bans-tiktok-on-all-city-owned-devices/