ساعت هوشمند اپل واچ ادیشن در سال ۲۰۱۵ که به عنوان بخشی از تلاش اپل برای ورود به بازار پوشیدنی‌های لوکس معرفی شد و تا سال ۲۰۲۳ عملکرد خوبی داشته است. این ساعت دارای روکش طلای ۱۸ عیار با قیمت ۱۷۰۰۰ دلار بود و یکی از گران‌ترین محصولات اپل محسوب می‌شد. حالا نسل اول اپل واچ ادیشن به فهرست منسوخ‌شده‌ها اضافه شده‌ است.

وب‌سایت MacRumors فاش کرده است که همه مدل‌های اپل واچ ادیشن که در سال ۲۰۱۵ عرضه شدند در ۳۰ سپتامبر به لیست منسوخ‌شده اضافه شده‌اند. بنابراین، این مدل‌ها دیگر واجد شرایط تعمیرات یا هر نوع سرویس دیگری در فروشگاه های اپل نخواهند بود.

البته دلیل منسوخ شدن این ساعت لوکس شاید این باشد که اپل به دنبال معرفی یک نسخه دیگر با روکش طلایی است. تولید اپل واچ ادیشن در سال ۲۰۱۶ متوقف شد و با نسخه سرامیکی بسیار ارزان‌تر به قیمت ۱۲۹۹ دلار جایگزین شد که بسیاری از مشتریان قابل خرید بود.

همچنین از سال ۲۰۱۸، دارندگان این ساعت هیچ آپدیت نرم افزاری جدیدی دریافت نکردند. تمام نسخه‌های ۳۸ و ۴۲ میلی‌متری آن دارای بدنه‌های آلومینیومی و فولادی ضد زنگ بودند. اپل معمولا هر هفت سال یک بار یک محصول را به عنوان منسوخ‌شده فهرست می‌کند.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/262670/first-generation-apple-watch-edition-that-cost-17000-at-launch-is-now-obsolete/