این روزها هوش مصنوعی در همه جنبه‌های زندگی ما نفوذ کرده است و ما حتی شاهد خلق شاهکارهای هنری دیجیتالی توسط این فناوری بوده‌ایم.

چت بات ChatGPT هرچند در مسابقه هوش مصنوعی پیشتاز است اما ظاهرا در حال از دست دادن محبوبیت خود است. طبق جدیدترین گزارش SimilarWeb، ترافیک سایت ChatGPT نسبت به ماه گذشته حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است، از طرفی، میزان دانلودهای اپلیکیشن iOS آن نیز کاهش یافته است.

وب‌سایت Insider گزارش داده است که کاربران پولی مدل زبانی GPT-4 در پلتفرم ChatGPT Plus اخیرا شکایت‌های زیادی نسبت به کاهش کیفیت پاسخ‌های این چت بات داشته‌اند.

به نظر می‌رسد GPT-4 با وجود اینکه می‌تواند پاسخ‌های سریع‌تری تولید کند، اما کیفیت این پاسخ‌ها سطح پایین‌تری قرار دارند. یکی از کاربران این پلتفرم گفته است که تجربه استفاده او از GPT-4 در چند ماه اخیر مثل رانندگی با یک خودری فراری بود که ناگهان به یک پیکاپ قدیمی تبدیل شده است.

برخی کاربران حتی انتقادات تندتری نسبت به این پلتفرم بیان کرده‌اند و آن را نسبت به ماه‌های گذشته احمق‌تر دانسته‌اند؛ بطوریکه یکی از کاربران، عملکرد فعلی GPT-4 را وحشتناک توصیف کرده است.

برخی‌ها حدس می‌زند که این موضوع احتمالا به خاطر تغییراتی باشد که در طراحی مدل یادگیری ماشین قدرتمند OpenAI صورت گرفته و این مدل به چند مدل کوچکتر که در موضوعات خاصی آموزش‌ دیده‌اند تقسیم شده است.

OpenAI هنوز واکنشی نسبت به این موضوع نشان نداده است و باید ببینیم دلیل اصلی افت کیفیت GPT-4 چه بوده است.

منبع: Techradar

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/256304/chatgpt-use-declines-as-users-complain-about-dumber-answers/