موتورولا دوباره ایده گوشی هوشمند انعطاف پذیر را ارائه کرده و دیروز در کنفرانس Lenovo Tech World ’23 یک گوشی مفهومی جدید به نمایش گذاشت.

این گوشی هوشمند از یک صفحه‌نمایش OLED با شاسی نارنجی‌رنگ در پشت بهره می برد. این گوشی به‌راحتی دور مچ دست خم می‌شود و مانند دستبند به نظر می‌رسد.

ظاهرا در پنل پشتی این گوشی آهن‌ربایی برای نگه‌داشتن ایمن آن روی مچ ست وجود دارد. به گفته موتورولا، این گوشی مفهومی دارای وضوح FHD+ در سراسر نمایشگر است که در حالت صاف قطری برابر ۶.۹ اینچ دارد. این گوشی هنگامی که صاف می‌شود، تجربه کامل اندروید را مثل هر گوشی دیگری ارائه می‌دهد.

گفتنی است TCL نیز در سال ۲۰۱۹ گوشی مشابهی به نمایش گذاشته بود، اما به نظر می رسد که این فرم‌فکتور هنوز محدودیت هایی در استفاده عملی دارد. برای مثال، مشخص نیست که این گوشی‌ها چقدر سنگین خواهند بود یا چقدر ممکن است مچ دست را گرم کند. قیمت و دوام آن‌ها نیز می‌تواند موضوعات دیگری باشند.

تقاضا برای این نوع گوشی ها ممکن است هنوز زیاد نباشد. IDC در دسامبر گزارش داده بود که گوشی‌های تاشو تنها حدود ۱ تا ۲ درصد از بازار جهانی را به خود اختصاص داده‌اند. البته IDC انتظار دارد که بازار تاشو به سرعت رشد کند.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/264811/motorola-demos-smartphone-that-can-wrap-around-your-wrist-again/