مرسدس بنز امسال در نمایشگاه بین‌المللی خودرو آلمان (IAA MOBILITY 2023) چندین خودرو معرفی کرد که یکی از آن‌ها سدان جدید E-Class All-Terrain است که علاوه بر داشتن فضای داخلی جادار و قابلیت‌های آف‌رود یک ویژگی اساسی نیز در رابطه با تحرک دارد.

این خودرو در مقایسه با مد‌ل‌های سدان قبلی، فضای داخلی بیشتری دارد و همچنین فضای صندوق آن بین ۶۱۵ تا ۱۸۳۰ لیتر ظرفیت دارد. این خودرو از چهار چرخ متحرک ۴MATIC و سیستم تعلیق بادی AIRMATIC بهره می‌برد که هر دو با اسفاده از سیستم دمپینگ تطبیقی تنظیم شده‌اند. این به معنای آن ست که خودرو با هر شرایط رانندگی سازگار خواهد بود و سواری بسیار نرم و روان را ارائه خواهد کرد.

سدان E-Class All-Terrain همچنین مجهز به یک نمایشگر MBUX است که داشبورد را تبدیل به یک رابط بسیار عالی و کاربرپسند کرده است. این خودرو همچنین دارای یک ماژول ارتباطی ۵G است و از اپلیکیشن‌های شخص ثالث بیشتری پشتیبانی می کند. همچنین یک حالت جدید تسکین بیماری حرکتی وجود دارد که هنگام رانندگی می‌تواند برای افرادی که از این بیماری رنج می‌برند بسبار مفید باشد.

این سدان دارای نسخه‌ بنزینی و هیبریدی و نسخه هیبریدی با حداکثر توان ۴۴۰ نیوتن‌متر می تواند تا ۱۰۰ کیلومتر با نیروی الکتریکی حرکت کند.

سدان E-Class All-Terrain همچنین دارای یک سیستم کلید دیجیتال هوشمند است امکان باز کردن قفل خودرو از طریق آیفون یا اپل واچ را فراهم می‌کند. شما همچنین می‌توانید تا ۱۶ کلید دیجیتال را با اعضای خانواده یا دوستان خود به اشتراک بگذارید.

مرسدس بنز درباره تاریخ عرضه این خودرو هنوز صحبتی نکرده است و باید ببینیم این خودرو کی وارد بازار می‌شود.

منبع: gizmochina

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/260142/mercedes-benz-e-class-all-terrain-is-an-electric-suv-with-a-motion-sickness-relief-mode/