توسعه‌دهنده یک اپلیکیشن واقعیت مجازی یوگا به‌تازگی شکایتی علیه متا ثبت کرده و این شرکت را متهم به انتقام‌گیری از او پس از آنکه فهمیده او در حال مذاکره با اپل برای ارائه این اپلیکیشن خود به ویژن پرو است.

بلومبرگ گزارش داده است که یک توسعه دهنده اپلیکیشن به نام قصد داشته اپلیکبشن تناسب اندام AEI Fitness خود را بر برای پلتفرم‌های واقعیت مجازی متا کوئست ارائه کند و حتی او قرار بود در رویداد Meta Connect که ماه گذشته برگزار شد سخنرانی کند.

اما در حالیکه او خودش را برای سخنرانی آماده می‌شود، متا به او گفته است که همکاری او با این شرکت متوقف شده است. در واقع متا الیجا را از شرکت در Meta Connect منع کرده و نام او را در لیست سیاه توسعه‌دهندگانی که از تجارت با آنها ممنوع است قرار داده بود.

در شکایت خود متا را متهم به فسخ قرارداد پس از آنکه فهمیده او با اپل نیز برای ارائه AEI Fitness در ویژن پرو و همچنین با ByteDance برای پلتفرم Pico مذاکراتی داشته کرده است.

ظاهرا تنها چند روز پس از معرفی اپلیکیشن AEI، متا متوجه شده که این اپلیکیشن قرار است در هدست‌های اپل و پیکو نیز استفاده شود. بلومبرگ ر گزارش خود گفته است که متا قبلا ۱.۵ میلیون دلار به الیجا پرداخت کرده است، اما این توسعه دهنده در شکایت خود، به دنبال ۳.۲ میلیون دلار دیگر در کوتاه مدت و صدها میلیون دلار به خاطر خسارت وارده است که در مجموع، چیزی حدود ۳۵۳ میلیون دلار می‌شود.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/263404/meta-blacklisted-developer-after-learning-his-vr-fitness-app-will-also-launch-on-vision-pro-lawsuit-says/