متا در ماه فوریه امسال یک قابلیت به نام Broadcast Channels برای اینستاگرام ارائه کرد که یک قابلیت پیام‌رسانی یک طرفه است و به خالقان محتوا اجازه می دهد تا بدون نیاز به پست کردن در صفحه اصلی خود اقدام به پخش محتوا بکنند. حالا متا قصد گسترش کانال‌های پخش برای فیس بوک و مسنجر را دارد. خالقان محتوا اکنون می‌توانند محتواهایی مانند عکس، فیلم و یادداشت صوتی را به دنبال‌کنندگان خود ارسال کنند.

این قابلیت یک ابزار پیام‌رسانی یک طرفه است و فقط مدیران صفحه می‌توانند در کانال‌های خود پیام ارسال کنند. بنابراین کابران عضو کانال‌ها فقط می‌توانند به آن‌ها واکنش نشان دهند و در نظرسنجی‌ها شرکت کنند.

ادمین‌ها می توانند یک کانال را مستقیماً از صفحه خود ایجاد کنند و پس از ارسال اولین پیام‌شان، فیس بوک یک نوتیفیکیشن به دنبال‌کنندگان آنها ارسال خواهد کرد. طبق تصاویر منتشر شده توسط مارک زاکربرگ، کانال‌های پخش در اپلیکیشن مسنجر نیز در زیر تب Channels نمایش داده می‌شود. هر بار که ادمین یک پیام ارسال می‌کند، نوتیفیکیشن‌هایی به مخاطبان فرستاده خواهد شد.

متا گفته است که این قابلیت هنوز در همه جا قابل دسترس نیست و کسانی که گزینه کانال پخش را پیدا نمی‌کنند، می‌توانند به لیست انتظار بپیوندند.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/264326/meta-brings-instagrams-broadcast-channels-to-facebook-and-messenger/