مایکروسافت اعلام کرد که بینگ چت را به کوپایلت (Copilot) تغییرنام داده است تا به دستیار هوش مصنوعی خود هویت ثابتی در سراسر محصولاتش بدهد. به طور مشابه، Bing Chat Enterprise نیز با نام کوپایلت از اول دسامبر قابل دسترس خواهد بود.

کوپایلت مبتنی بر آخرین مدل‌های هوش مصنوعی GPT-4 و DALL-E 3 است و مایکروسافت گفته است که این پلتفرم به هیچ‌وجه درخواست‌ها و پاسخ‌های کاربران را ذخیره نخواهد کرد. بنابراین مایکروسافت از چت‌های کاربران برای آموزش بیشتر مدل‌های خود استفاده نخواهد کرد.

مایکروسافت علاوه بر اعلام این خبر در رویداد Ignite AI، فاش کرد که در مایکروسافت ۳۶۵ گزینه‌های شخصی‌سازی بیشتری برای کوپایلت ارائه خواهد شد. کاربران می‌توانند فرمت، سبک و لحن دلخواه خود را در برنامه‌های ورد و پاورپوینت انتخاب کنند و در برنامه‌های دیگر مایکروسافت ۳۶۵ نیز این گزینه‌ها وجود خواهند داشت.

در برنامه مایکروسافت تیمز نیز قرار است کوپایلت قابلیت یادداشت‌برداری در طول جلسه را از سال آینده دریافت کند. کاربران حتی می‌توانند اطلاعات خاصی را به کوپایلت بگویند که در یادداشت‌ها گنجانده شوند.همچنین در کانال های تیمز، کاربران می‌توانند از کوپایلت برای ترکیب پست‌های طولانی یا بررسی اتفاقات مهم در طول روز استفاده کنند.

همچنین از بهار سال آینده در برنامه Outlook، کوپایلت می‌تواند جزئیات دعوت‌نامه، ایمیل‌های مرتبط و اسناد مربوطه را برای ایجاد خلاصه‌ای از رویدادهایی که کاربران می‌خواهند در آن‌ها شرکت کنند بررسی کند. قابلیت دیگری در ورد به کاربران اجازه خواهد داد تا به سادگی با پرسیدن سؤالی از کوپایلت، مثل «چگونه می‌توانم آنچه در این سند تغییر کرده است ببینم»، به راحتی آخرین تغییرات یک سند را مشاهده کنند.

در پاورپوینت نیز کاربران خواهند توانست از دارایی‌های برند شرکتی استفاده کنند و به راحتی آنها را با استفاده از تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی بازطراحی کنند. اینها فقط تعدادی از مواردی بود که مایکروسافت در Ignite اعلام کرد. این شرکت همچنین دو تراشه هوش مصنوعی جدید به نام‌های Azure Maia و CPU Azure Cobalt معرفی کرد.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/266259/microsoft-has-renamed-its-bing-ai-chatbot-copilot/