لیندا یاکارینو مدیرعامل توییتر در مصاحبه با جولیا بورستین از CNBC در رویداد Vox Media’s Code 2023 تائید کرد که کاربران فعال روزانه توییتر کاهش یافته است.

او اوایل این هفته در کنفرانس Vox Media’s Code 2023 نظرات خود را درباره توییتر به اشتراک گذاشت و گفت که این شبکه اجتماعی در حال حاضر ۲۲۵ میلیون کاربر فعال روزانه دارد که کاهش ۱۱.۶ درصدی را نسبت به قبل از خرید آن توسط ماسک را نشان می‌دهد.

طبق توییت‌هایی که خود ماسک در ماه نوامبر سال گذشته منتشر کرده بود، توییتر یک هفته قبل از تصاحب او ۲۵۴.۵ میلیون کاربر فعال روزانه داشت.

البته The Information پس از کنفرانس Vox گزارش داد که تعداد کاربران فعال روزانه X به ۲۴۵ میلیون نفر رسیده است که حتی اگر این عدد درست باشد در این صورت توییتر میلیون‌ها یا حدود ۳.۷ درصد از کاربران فعال روزانه خود قبل از خرید توسط ماسک را از دست داده است.

در واقع، کاربران فعال روزانه توییتر حتی نسبت به ارقامی که خود ماسک در سال گذشته اعلام کرده بود کاهش یافته است.طبق توییت‌های ماسک، توییتر در اواسط نوامبر ۲۰۲۲ روزانه ۲۵۹.۴ میلیون کاربر فعال داشت. بنابراین می‌توان گفت که X حدود ۱۵ میلیون کاربر را از دست داده است.

هنوز مشخص نیست که این کاهش کاربران تحت تاثیر مدیریت ماسک در مقایسه با مدیریت شرکت قبل از تصاحب او بوده است. در سال ۲۰۱۹، توییتر گزارش داده بود که ۳۲۱ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/262436/twitter-x-is-losing-daily-active-users-ceo-linda-yaccarino-confirmed-it/