به تازگی فیلتر جدیدی به نام «Web» به موتور جستجوی گوگل افزوده شده است. این فیلتر تنها جستجوهای متنی را به کاربران نشان می‌دهد.

تغییراتی جدید در نحوه جستجوی اطلاعات به موتور جستجوی گوگل به عنوان محبوب‌ترین موتور جستجوی اینترنتی اعمال شده است. در مراسم I/O گوگل که اخیراً به پایان رسید، این غول فناوری مستقر در سانفرانسیسکو اعلام کرد کاربرانی که نمی‌خواهند محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را در جستجوهای خود مشاهده کنند اکنون می‌توانند از گزینه Web را برای مشاهده نتایج متنی انتخاب کنند.

زمانی که گوگل تاسیس شد، چشم انداز این شرکت برای موتور جستجو بسیار ساده بود. این موتور جستجو به کاربران لینک وب‌سایت‌های مرتبط با جست‌وجو را نشان می‌داد. اما اکنون موتور جستجو به چند بخش تقسیم بندی شده است که در بالای نتایج قرار دارند. با پیشرفت هوش مصنوعی، محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی نیز به تازگی راه خود را به نتایج جستجو باز کرده‌اند، ازینرو لینک این وب‌سایت‌ها با این فیلتر ممکن است به پایین صفحه منتقل شوند. گوگل در پستی درباره فیلتر Web نوشت:

ما یک فیلتر جدید «Web» راه‌اندازی کرده‌ایم که فقط لینک‌های مبتنی بر متن را برای کاربران نشان می‌دهد، درست مانند فیلترهای تصاویر یا ویدیوها که در موتور جستجو قرار دارند. این فیلتر در بالای صفحه نتایج در کنار فیلترهای دیگر یا در بخش “More” قرار دارد و از امروز در دسترس کاربران است.

فیلتر جدید «Web» فقط لینک‌های صفحات وب مبتنی بر متن را نشان می‌دهد. گوگل همچنین تصریح کرد که کاربران موبایل برای دیدن فیلتر جدید وب نیازی به ضربه زدن روی دکمه «More» ندارند. در دسکتاپ، این فیلترها بسته به میزان مرتبط بودن آن‌ها با کاربر به صورت پویا نمایش داده می‌شوند، اما در حال حاضر هیچ راهی برای مرتب کردن آنها بر اساس ترجیحات کاربران وجود ندارد.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/285954/google-search-will-soon-get-a-new-web-filter-heres-what-it-does/