فروش آیفون ۱۲ در فرانسه ممنوع شد. دلیل این ممنوعیت نرخ جذب ویژه (SAR) بالاتر از حد مجاز عنوان شده است. سازمان ANFR فرانسه اعلام کرد که این گوشی بسیار بیش از حد مجاز، امواج الکترومغناطیسی ساطع می‌کند و فروش آن باید فورا متوقف شود.

این سازمان ۱۴۱ گوشی مختلف را برای تعیین میزان SAR آن‌ها تست کرده و متوجه شده که گوشی اپل با قرار گرفتن در جیب کاربر حدود ۵.۷۴ وات بر کیلوگرم امواج الکترومغناطیسی تولید می کند. استاندارد اتحادیه اروپا برای SAR برابر با ۴ وات بر کیلوگرم است.

سازمان ANFR در بیانیه خود گفته است که اپل باید همه اقدامات لازم را برای حل سریع این مشکل انجام دهد، در غیر این صورت به این شرکت دستور داده خواهد شد تا همه دستگاه‌های فروخته شده را در این کشور اروپایی جمع‌آوری کند. به گفته Jean-Noel Barro، وزیر اقتصاد دیجیتال فرانسه، اپل شاید بتواند این مشکل را با یک به روز‌رسانی نرم افزاری حل کند و انتظار می رود که طی دو هفته آینده این کار را انجام دهد.

طبق برخی مطالعات علمی، بالا بودن میزان SAR می‌تواند باعث بیماری سرطان شود. اپل از زمان عرضه آیفون ۱۲ در سال ۲۰۲۰ تاکنون ده‌ها میلیون دستگاه از آن را فروخته است و باید ببینیم چه اقدامی برای رفع مشکل آن انجام می‌دهد.

منبع: gsmarena

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/261139/france-bans-apple-iphone-12-sales-over-high-sar/