واتساپ از طراحی جدید رابط کاربری خود رونمایی کرده است که تغییرات گسترده‌ای همچون رنگ‌های عمیق‌تر و حالت تاریک بهتری را به ارمغان می‌آورد.

انتشار آپدیت جدید این پیامرسان در چند مرحله اجرا شده است که از ویژگی‌های جدید آن می‌توان به انتقال نوار ناوبری به پایین صفحه اشاره نمود. علاوه‌بر این، شاهد استفاده از لایه رنگ جدیدی در این پیامرسان هستیم که پس از بررسی مجموعه‌ای از ۳۵ رنگ متفاوت، انتخاب شده است.

واتساپ اعلام کرده است که برای کاهش خستگی چشم کاربران در شرایط نور کم، در طراحی جدید خود روی رنگ‌های عمیق‌تر تمرکز کرده است؛ به همین دلیل حالت تاریک این اپلیکیشن کمی تیره‌تر شده تا خواندن پیام‌ها را آسان‌تر کند. از سوی دیگر در پلتفرم iOS چیدمان جدید بخش اشتراک‌گذاری که جایگزین منوی تمام صفحه شده، ارسال تصاویر و ویدیوها را آسان‌تر کرده است.

طراحی جدید واتساپ

این طراحی جدید موجب می‌شود تا در هنگام ارسال رسانه و اسناد، یک منوی قابل گسترش ظاهر می‌شود که امکان مشاهده آسان‌تر گزینه‌ها را برای شما فراهم می‌کند. شایان ذکر است که آیکون‌های داخل واتساپ نیز دچار تغییراتی شده‌اند؛ به گونه‌ای که دارای ظاهر گردتر و برجسته‌تری هستند. همچنین شاهد تغییر تصویر پس زمینه پیش فرض در این پیامرسان هستیم.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/285381/whatsapp-gets-a-new-fresher-look/