شیائومی به‌تازگی تغییر مهمی در توسعه HyperOS ایجاد کرده است که می‌تواند به کارآمدتر شدن آن کمک شایانی کند.

به گفته شیائومی، روند توسعه HyperOS تغییر خواهد کرد و به جای نسخه فعلی Development نسخه جدیدی با نام Beta ارائه خواهد شد.

در حال حاضر، نسخه Development قبل از عرضه رسمی آپدیت HyperOS برای گوشی‌های شیائومی، در اختیار کاربران داوطلب قرار می‌گیرد تا مشکلات نرم‌افزاری و باگ‌های احتمالی آن شناسایی و برطرف شوند.

اما قرار است در نسخه Beta، کاربران به‌طور مستقیم آپدیت‌های نسخه رسمی را دریافت کنند و دیگر نیازی به تنظیمات دستی نخواهد بود.

از طرفی، قابلیت‌های جدید HyperOS طبق زمان‌بندی ثابتی عرضه نخواهند شد بلکه بر اساس نیاز سیستم‌عامل منتشر خواهند گردید.

مزیت دیگر نسخه Beta این خواهد بود که کاربران هنگام سوئیچ کردن بین نسخه آزمایشی و عمومی، دیگر نیازی به پاک کردن اطلاعات نخواهند داشت.

شیائومی قصد دارد از تابستان امسال این تغییرات را اعمال کند و انتظار می‌رود که با این کار شاهد بهبود توسعه HyperOS باشیم.

HyperOS سیستم‌عامل جدیدی است که توسط شیائومی توسعه یافته و جایگزین MIUI شده است. هسته HyperOS از لینوکس و سیستم شیائومی Vela تشکیل شده است. این سیستم‌عامل طوری طراحی شده که نسبت به MIUI سبک‌تر و روان‌تر است و عملکرد و عمر باتری بهتری دارد.

HyperOS شیائومی در واقع ترکیبی از اندروید و پلتفرم اینترنت اشیا (IoT) شیائومی یعنی Vela است. کاربران در این سیستم عامل انتظار تجربه‌ای ساده را داشته باشند. هدف آن ساده‌تر کردن زندگی کاربران با مدیریت بهتر گجت‌های شیائومی است. HyperOS یک انقلاب علیه اندروید نیست، بلکه به دنبال همزیستی با آن است.

لذا شیائومی HyperOS را برای یکپارچه کردن محصولات مختلف خود طراحی کرده است و فراتر از گوشی‌های هوشمند خواهد بود. به گفته شیائومی، نرم‌افزار جدید کل اکوسیستم محصولات این شرکت را در بر خواهد گرفت.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/285495/xiaomi-hyperos/