در حال حاضر تیم دیگری روی این مساله کار می کند. استفان توماس حدود یک دهه پیش به ازای کمک به یک صرافی ۷۰۰۲ بیت کوین جایزه گرفت. او برای این صرافی یک ویدیوی متحرک تولید کرد تا ارز دیجیتال در حال رشد آن ها را معرفی کند. این برنامه نویس ارز های دیجیتال خود را داخل یک USB با رمزنگاری قوی ذخیره کرد و رمز عبور خود را روی یک کاغذ یادداشت نمود. این نوع USB با نام درایو IronKey شناخته می شود. همان طور که ممکن است حدس بزنید، کاغذ گم شد و ارزهای دیجیتال از آن موقع مسدود شده اند.

مساله ای وجود دارد که شرایط را بدتر می کند. IronKey دارای مکانیزمی است که به شما اجازه می دهد تنها ۱۰ بار رمز عبور را وارد کنید. اگر از این حد فراتر بروید، تمامی محتویات آن از بین می رود. توماس در سال ۲۰۲۱ به نیویورک تایمز اعلام کرد که تنها ۲ شانس دیگر دارد. داستان به همین جا ختم نمی شود و مسیر عجیبی پیش می گیرد.

در آن زمان تیمی از هکر ها و رمزنگاران از Unciphered استفاده کردند تا بتوانند این مشکل را بر طرف نمایند. Unciphered می تواند درایور های قفل شده را باز کند. آن ها در اوایل سال ۲۰۲۳ کار روی دستگاه های IronKey مشابه با پروژه ی اورست و توماس را آغاز کردند.

اما آن ها مشکلاتی را پیدا کردند و متوجه شدند که بخش هایی از کد به هم ریخته به نظر می رسد یا به صورت ایده آل نوشته نشده است. آن ها نمونه ای از آن دستگاه قدیمی را خریدند و از فناوری های پیشرفته ای مانند اسکنر سی تی استفاده کردند تا درایو را مهندسی معکوس کنند. این گروه در نهایت توانست یک مدل سه بعدی کامل بسازد. در ماه جولای این کار به سرانجام رسید و گروه توانست محتویات رمزنگاری شده ی درایو IronKey  را بخواند.

IronKey

اریک میچاد (مدیرعامل Unciphered) اعلام کرد: «ما اکنون به اورست رسیدیم.»

این تیم از آن زمان تا کنون بیش از هزار بار دستگاه های IronKey  را رمزگشایی کردند. این اقدامات گروه غیر مخرب بود و سه بار به Wired نشان داده شد. ممکن است فکر کنید موفقیت گروه باعث شد که توماس بخواهد با آن ها معامله کند و به بیت کوین های خود دسترسی پیدا کند. اما مساله این گونه پیش نرفت.

طبق گزارش Wired، گروه Unciphered با توماس تماس گرفت و به او پیشنهاد این کار را داد. اما توماس کاملا مودبانه پیشنهاد آن ها را در کرد. توماس برای این گروه ایمیل فرستاد و اعلام کرد که فعلا با مجموعه ای از متخصصان مختلف همکاری می کند. بنابراین نمی تواند با شخص دیگری وارد مذاکره شود.

او اعلام کرد: « ممکن است که تیم فعلی بخواهد برای سرعت بخشیدن به کار با Unciphered قرارداد فرعی ببندد. باید صبر کنیم تا ببینیم چه اتفاقی می افتد.»

مشخص است که توماس مشکل مالی ندارد. او در سال ۲۰۲۱ در مقاله ای به نیویورک تایم اعلام کرد که توانسته به اندازه ی کافی بیت کوین بخرد و رمز عبور آن ها ذخیره کند. این بیت کوین ها می توانند به او ثروت بیشتری بدهند.

با توجه به ارزش ۳۴۳۰۰ دلاری هر بیت کوین، حواله قفل شده توماس تا زمان نگارش این مقاله ارزشی بیش از ۲۴۰ میلیون دلار دارد.

منبع: techspot

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/264824/the-security-firm-claims-to-be-able-to-unlock-an-ironkey-usb-drive-containing-7000-bitcoins/