هوآوی اخیرا با معرفی اولین تلفن ۵G خود در سه سال اخیر، میت ۶۰ پرو باعث شگفتی همگان شد و ممکن است شگفتی دیگری خلق کند. هوآوی با کمک SMIC توانست تحریم‌های آمریکا را بشکند و تراشه ۷ نانومتری Kirin 9000s 5G را در سری میت ۶۰ ارائه کند. طبق آخرین شایعات ببه نظر می‌رسد که هوآوی در حال طراحی حسگرهای دوربین CMOS برای سری گوشی‌های هوشمند P70 است.

سال گذشته، هواوی همکاری خود با شرکت لایکا قطع کرد و این شرکت مجبور شد تا سیستم عکاسی گوشی خود را با نام Xmage ایجاد کند. این شرکت همچنین مجبور شد سرویس موبایلی خود را ایجاد کند که از هسته HMS و سرویس‌های مهمی مانند Huawei AppGallery بهره می‌برد.

هرچند هوآوی مجوزی دریافت کرده که به آن اجازه می‌دهد از تراشه اسنپدراگون ۸+ نسل ۱ استفاده کند اما این تراشه محدود به پرچمداران سری P60 با اتصال ۴G بود. P60 Pro از دو سنسور دوربین سونی، IMX888 برای دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی و IMX858 برای دوربین ۱۳ مگاپیکسلی فوق عریض استفاده می‌کرد و دوربین پریسکوپ آن سنسور دوربین ۴۸ مگاپیکسلی OmniVision بود.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/265536/rumor-mill-says-huawei-will-surprise-again-by-making-another-component-in-house-for-the-p70-line/