چند روز پیش شایعاتی درباره گوشی گلکسی S23 اولترا فاش شد که به یک دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی برای آن اشاره شده بود. اما حالا اطلاعاتی فاش شده است که نشان می‌دهند دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی این گوشی به پای دوربین ۵۰ مگاپیکسلی شیائومی ۱۲S اولترا نخواهد رسید.

شیائومی ۱۲S اولترا از سنسور IMX989 در دوربین اصلی خود استفاده کرده است در حالیکه گلکسی S23 اولترا قرار است از سنسور ISOCELL HP2 سامسونگ استفاده کند. حالا جزییات بیشتری در این زمینه فاش شده است. شیائومی 12S اولترا اخیرا توانسته بود با دوربین ۵۰ مگاپیکسلی خود آیفون ۱۳ پرو مکس و گلکسی S22 اولترا را در شرایط مختلف شکست بدهد‌.

طبق اطلاعات امروز، سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی گلکسی S23 اولترا دارای سایز پیکسلی ۰.۶ میکرومتر خواهد بود، در حالیکه سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی ISOCELL HP1 سامسونگ با همان ابعاد دارای سایز پیکسلی ۰.۶۴ میکرومتر است. به این ترتیب HP2 پیکسل‌های کوچکتری نسبت به HP1 خواهد داشت.

سنسور HP1 قرار است هفته آینده برای اولین بار روی گوشی موتو X30 پرو استفاده شود و خروجی تصاویر آن بعد از ترکیب پیکسلی برابر با ۱۲.۵ مگاپیکسل خواهد بود. این در حالیست که سنسور HP2 هم از فناوری ترکیب پیکسلی بهره خواهد برد و احتمالا تصاویری با همان رزولوشن ۱۲.۵ مگاپیکسل تولید خواهد کرد، اما شاید این تصاویر نویز کمتری داشته باشند.

حالا باید ببینم که این شایعه تا چه حد درست خواهد بود و آیا گلکسی S23 اولترا خواهد توانست در بخش دوربین شیائومی 12S اولترا را شکست دهد یا نه.

منبع: Notebookcheckاتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/229272/samsung-galaxy-s23-ultra-leaked-200-mp-camera-detail-fails-to-excite/