طبق یک گزارش جدید، دوربین گلکسی S25 و S25 پلاس هیچ ارتقایی نخواهد داشت و فقط گلکسی S25 اولترا در این بخش ارتقاهایی خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، گلکسی S25 و S25 پلاس از همان دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی و دوربین سلفی ۱۲ مگاپیکسلی در مدل‌های قبلی خود استفاده خواهند کرد.

در مقابل، گلکسی S25 اولترا دارای دوربین اصلی ۲۰۰ مگاپیکسلی، یک دوربین فوق عریض ۵۰ مگاپیکسلی و دو دوربین تله‌فوتو ۵۰ مگاپیکسلی خواهد بود.

بنابراین گوشی پرچمدار آینده سامسونگ دارای چهار دوربین خواهد بود. همچنین شایعه شده است که گلکسی S25 اولترا به یک سنسور جدید ۲۰۰ مگاپیکسلیی با اندازه‌ای نزدیک به یک اینچ مجهز خواهد بود که درصورت درست‌بودن آن، شاهد ارتقا چشمگیری در دوربین اصلی این گوشی خواهیم بود.

انتظار می‌رود گوشی گلکسی S25 اولترا سامسونگ به همراه تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۴ و رابط کاربری One UI بر پایه اندروید ۱۵ عرضه شود؛ البته طراحی آن تفاوت چندانی با مدل نسل پیشین خود نخواهد داشت.

سامسونگ همچنین برنامه دارد تا با استفاده از مدل هوش مصنوعی Gemini Nano 2 شرکت گوگل، قدرت هوش مصنوعی گلکسی S25 را نسبت به نسل قبل خود افزایش دهد.

بر اساس گزارشی دیگر، به نظر می رسد شرکت سامسونگ توسعه نسل دوم Gemini Nano گوگل را به طور رسمی در انجمن نیمه‌هادی هوش مصنوعی خود تایید کرده و از برنامه‌های خود برای سری گوشی‌های گلکسی S25 سخن گفته است.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/289642/galaxy-s25-camera/