سونی ظاهرا قصد دارد نسل بعدی گوشی‌های اکسپریا خود را به اولین فناوری امضای دیجیتال دوربین مجهز کند. این قابلیت به کاربران اجازه خواهد داد تا تصاویر گرفته شده را به صورت دیجیتالی در داخل دوربین امضا کنند و از دستکاری آن‌ها توسط دیگران جلوگیری کنند.

این فناوری که اولین بار در اوایل ماه جاری توسط سونی معرفی شد، قرار است از طریق یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری، به برخی دوربین‌های بدون آینه فول‌فریم این شرکت از جمله α۹ III، α۱ و α۷S III اضافه شود.

حالا یک شایعه جدید ادعا کرده است که سونی فناوری امضای دیجیتال خود را برای گوشی‌های نسل بعدی اکسپریا ۱ VI و ۵ VI نیز که سال ۲۰۲۴ معرفی خواهند شد خواهد آورد.

فناوری امضای دیجیتال دوربین درواقع راهی برای اطمینان از اعتبار عکس‌ها و ویدیوها است که از طریق یک کلید رمزنگاری منحصربه‌فرد در داخل دوربین ایجاد می‌شود. بنابراین هنگامی که یک عکس یا ویدیو ثبت می‌گردد، امضا در فایل آن‌ها جاسازی می‌شود. سپس از این امضا می‌توان برای تشخیص عدم دستکاری تصویر استفاده کرد.

حتی با استفاده از این فناوری روزنامه‌نگاران می‌توانند برای تائید اعتبار عکس‌هایی که در میدان می‌گیرند استفاده کنند. این فناوری همچنین می‌تواند از تصاویر در برابر نقض کپی رایت محافظت کند.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/266937/sony-xperia-1-vi-and-5-vi-may-pioneer-digital-signatures-for-smartphone-images/