گوگل در ۴ سپتامبر ۱۹۹۸ تأسیس شد و حالا ساندار پیچای، مدیرعامل فعلی این شرکت، امروز دیدگاه‌های خود را درباره ۲۵ سالگی گوگل و آینده آن است به اشتراک گذاشته است.

پیچای گفته است «حقیقت نوآوری آن است که وقتی به یک فناوری را دست می‌یابید، آن فناوری به زودی از حالت خارق‌العاده به حالت عادی تبدیل خواهد شد.»

به گفته پیچای «جستجو همچنان در مرکز ماموریت گوگل قرار داردو هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. ما در برهه‌های مختلف با سوالات دشواری درباره آینده گوگل روبرو بودیم. در دهه ۲۰۰۰ سوال اساسی ما این بود که وب واقعا چقدر دوام خواهد آورد؟ اما در دهه ۲۰۱۰ یوال اصلی این بود که آیا می‌توان خودمان را با عصر گوشی‌های همراه وفق دهیم و آیا جستجو به پایان خط رسیده است؟ ما هر بار به این سوالات پاسخ داده‌ایم. ما این کار را با تمرکز روی ماموریت خود و باوری عمیقی که به بهبود زندگی مردم داریم انجام داده‌ایم.»

در رابطه با هوش مصنوعی نیز مدیر عامل گوگل اعتراف کرد که «این فناوری بزرگتر از تغییر از دسکتاپ به موبایل است و حتی ممکن است بزرگتر از خود اینترنت باشد.»

پیچای گفت که «باید این فناوری را برای همه مفیدتر بکنیم و در قبال آن مسئولانه رفتار کنیم. ما هنوز در روزهای اولیه پذیرش آن هستیم.»

مدیرعامل گوگل در ادامه افزود: «ما امروز شاهد هستیم که اندروید روی بیش از ۳ میلیارد دستگاه اجرا می‌شود. این نرم‌افزار، هسته اصلی تلاش‌های ما برای فراهم کردن دسترسی بیشتر به اینترنت برای همه مردم دنیا بوده است.»

او در انتها گفت که «ما با دستگاه‌های گوگل پیکسل سعی کرده‌ایم بهترین فناوری‌ها از جمله دوربین‌های مبتنی بر یادگیری ماشینی، تشخیص گفتار، تراشه‌های تانسور و موارد دیگر را در اختیار کاربران قرار دهیم.»

منبع: ۹to5google

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/260362/sundar-pichai-on-25-years-of-google-search-is-still-our-biggest-moonshot/