سامسونگ جزئیات دقیقی درباره جدیدترین سنسور دوربین خود که احتمالا در سری پیکسل ۸ استفاده شده یعنی سنسور ۵۰ مگاپیکسلی ISOCELL GNK منتشر کرده است.

این سنسور جانشین ISOCELL GN1 شده که در پیکسل ۶ پرو، پیکسل ۷ و پیکسل ۷ پرو استفاده شده است. سنسور ISOCELL GNK دارای سایز پیکسل ۱.۲ میکرون و اندازه ۱/۱.۳ اینچی است. به گفته سامسونگ این سنسور عکس‌هایی با رنج دینامیکی وسیع و نویز کمتر ثبت می‌کند.

سنسور دوربین ISOCELL GNK از نرخ فریم ۲۴ فریم در ثانیه در ۵۰ مگاپیکسل و ۹۰ فریم در ثانیه در ۱۲.۵ مگاپیکسل پشتیبانی می‌کند. همچنین از ویدیوهای ۸K با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه و ۴K با سرعت ۱۲۰ فریم در ثانیه با نرخ فریم تا ۲۴۰ فریم در ثانیه پشتیبانی می‌کند. این سنسور همچنین با HDR و Staggered HDR سازگار است.

همانطور که احتمال می‌رفت سنسور دوربین ۵۰ مگاپیکسلی سری پیکسل ۸ همان ISOCELL GNK است. این سنسور همچنین دارای Smart-ISO Pro است که رنج دینامیکی دوربین را به حداکثر می رساند. رنج دینامیکی در واقع اختلاف تاریک‌ترین و روشن‌ترین بخش یک عکس است. سنسور دوربین جدید سامسونگ همچنین از RAW8/10/12 و ۱۴ و فوکوس خودکار تشخیص فاز پیکسل دوگانه پرو (PDAF) پشتیبانی می‌کند.

گوگل تائید کرده است که سری پیکسل ۸ از یک سنسور دوربین جدید استفاده می‌کند و از آنجائیکه سنسور ISOCELL GN1 دیگر تولید نمی‌شود احتمالا سنسور مذکور ISOCELL GNK است و مشخصات آن با سنسور بی نام استفاده شده در سری Pixel 8 مطابقت دارد.

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/265582/samsung-may-have-outed-the-name-of-the-pixel-8s-unnamed-50mp-camera-sensor/