با توقف رشد بازار گوشی‌های هوشمند، سامسونگ به دنبال فرصت‌ جدیدی برای افزایش درآمد خود است. این شرکت معتقد است که بازار بازی‌های ویدیویی می‌تواند درآمد خوبی را برای آن به همراه داشته باشد و از این رو حالا قصد دارد تا با یک سرویس گیمینگ ابری وارد این بازار شود.

مطالب مرتبط:

بر اساس گزارش Korea Economic Daily، سامسونگ در تاریخ ۵ اکتبر از سرویس گیمینگ ابری خود رونمایی خواهد کرد. ظاهراً این سرویس برخلاف پلتفرم‌های مشابه شرکت‌های انویدیا و مایکروسافت تنها برای گوشی‌های هوشمند عرضه خواهد شد. گفته می‌شود که کاربران برای اجرای بازی‌های این سرویس نیازی به دانلود و نصب آنها نخواهند داشت.

با توجه به گمانه‌زنی‌های اخیر، به‌نظر می‌رسد که سامسونگ با چندین شرکت برای عرضه‌ی بازی‌های خود روی سرویس یادشده به توافق رسیده است. در حال حاضر هنوز مشخص نیست که آیا این سرویس اشتراکی خواهد بود یا خیر اما ظاهراً غول فناوری کره‌ای قصد دارد تا بازی‌های آن را به‌صورت رایگان در دسترس کاربران گوشی‌های گلکسی قرار دهد.

در حال حاضر تعداد کاربران این گوشی‌ها حدود ۱ میلیارد نفر است و از این رو سامسونگ می‌تواند با عرضه‌ی سرویس گیمینگ خود روی این گوشی‌ها به درآمد قابل توجهی دست پیدا کند. با این حال، به احتمال زیاد این سرویس برای سایر گوشی‌های اندرویدی نیز عرضه خواهد شد.

منبع: PhoneArena

اتاق خبر مستر جانبی

منبع: https://techfars.com/262672/samsung-to-reveal-its-cloud-gaming-platform/